Radio Białystok | Wiadomości | Funkcjonariusze straży granicznej z Lipska zatrzymali dwóch Francuzów w aucie skradzionym z wypożyczalni

Funkcjonariusze straży granicznej z Lipska zatrzymali dwóch Francuzów w aucie skradzionym z wypożyczalni

7.01.2021, 12:43, akt. 12:51

Straż Graniczna zatrzymała dwóch obywateli Francji podejrzanych o kradzież samochodu z niemieckiej wypożyczalni. Cudzoziemcy zostali zatrzymani w tym aucie do kontroli w Lipszczanach, przy granicy z Białorusią, ale nie mieli żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu do tego kraju.

Funkcjonariusze straży granicznej z Lipska zatrzymali dwóch Francuzów w aucie skradzionym z wypożyczalni, fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej
Funkcjonariusze straży granicznej z Lipska zatrzymali dwóch Francuzów w aucie skradzionym z wypożyczalni, fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej

Francuzi podróżowali skodą octavią wartą ok. 95 tys. zł, wypożyczoną w Niemczech. Zatrzymani do kontroli przez patrol Straży Granicznej z placówki w Lipsku oświadczyli, że jadą na Białoruś, by tam kupić zarezerwowany dla nich samochód. 


Obywatele Francji nie posiadali przy sobie jednak niezbędnych dokumentów, by móc wjechać na terytorium Białorusi - zaznaczyła rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz.


Do tego w tym miejscu nie da się przekroczyć granicy z Białorusią. Funkcjonariusze SG nabrali przy tym podejrzeń, że samochód został z niemieckiej wypożyczalni przywłaszczony. Dane skody sprawdzili więc w systemie polsko-niemieckiego centrum współpracy różnych służb. Okazało się, że auto zostało zgłoszone jako skradzione, dlatego obaj cudzoziemcy - młodzi mężczyźni w wieku 26 i 28 lat - zostali zatrzymani i przekazani policji z Augustowa.

Ze statystyk podlaskiego oddziału straży granicznej wynika, że w całym 2020 roku pogranicznicy odzyskali w regionie 29 pojazdów wartych łącznie ponad 3,5 mln zł.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nielegalny imigrant chciał dotrzeć do Francji - ukrył się w ciężarówce pełnej cytryn

5.01.2021, 15:07

22-letniego nielegalnego imigranta z Afganistanu zatrzymali augustowscy policjanci.


Papierosy w zmywarce i wersalce - kontrabandę wartą 800 tys. zł znaleziono w jednym z domów w Sejnach [zdjęcia, wideo]

31.12.2020, 13:36

Magazyn nielegalnych papierosów zlikwidowały w Sejnach podlaskie służby. Zatrzymano dwie osoby.


Na 7 lat więzienia skazał białostocki sąd Rosjanina zatrzymanego z przemytem haszyszu

22.12.2020, 15:04

Na 7 lat więzienia i 7,5 tys. zł grzywny skazał we wtorek (22.12) Sąd Okręgowy w Białymstoku Rosjanina zatrzymanego przez Straż Graniczną z przemytem prawie 77 kg haszyszu w podwójnej podłodze auta, którym jechał z Hiszpanii. Od zarzutu współudziału w innym podobnym przemycie został uniewinniony.


Rekordowy przemyt papierosów udaremniony przez podlaską SG i KAS

8.12.2020, 07:38

Przemyt w dwóch ciężarówkach łącznie blisko 1,3 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremnili we wspólnej akcji funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG i KAS z Białegostoku. Wartość kontrabandy została oszacowana na ponad 18,2 mln zł.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok