Radio Białystok | Wiadomości | Caritas po raz kolejny ogłasza konkurs grantowy - można zdobyć dofinansowanie na eko-projekty

Caritas po raz kolejny ogłasza konkurs grantowy - można zdobyć dofinansowanie na eko-projekty

autor: Olga Gordiejew

10.01.2021, 08:10, akt. 08:25

Są pieniądze na realizację eko-projektów. Można stworzyć kręgi wymiany sprzętów, grządki społeczne albo punkty wydawania odzieży używanej. Caritas od 2 lat realizuje w całej Polsce lokalne inicjatywy ekologiczne i po raz kolejny ogłasza konkurs grantowy, w którym możemy zdobyć dofinansowanie na realizację własnych pomysłów na rzecz środowiska - mówi animator diecezjalny projektu Laudato Si Agata Papierz z Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Źródło: laudatosi.caritas.pl
Źródło: laudatosi.caritas.pl

Przygodę projektową warto zacząć od refleksji – z jakim ekologicznym wyzwaniem mierzy się lokalna społeczność? Co można zrobić, aby to zmienić? Pomysły, uwzględniające wskazówki jakie daje papież Franciszek w encyklice "Laudato si" będą odpowiednimi inicjatywami projektowymi.

Ten projekt ma sprawić, że znajdziemy przestrzenie zachwytu nad Stworzeniem, że docenimy zwyczaje naszych dziadków, którzy byli naprawdę eko, że zaczniemy znów żyć prościej, skromniej i bliżej siebie nawzajem.

Tylko w ubiegłym roku powstało ponad 100 lokalnych mini-inicjatyw. W Podlaskiem swoje pomysły zrealizowali m.in. uczniowie z VI LO - stworzyli szkolną pasiekę, na dachu swojego liceum. Inni z białostockiej SP nr 26 zorganizowali zbiórkę palet i odzieży używanej i powstały z tego meble wypoczynkowe i zielony zakątek do odpoczynku w szkole.

Również uczniowie Szkoły Podstawowej z Wasilkowa w ramach ubiegłorocznych projektów zasadzili rośliny miododajne i "Sto drzew - na setne urodziny Jana Pawła II". Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu na działania ekologiczne Caritas przyjmuje przez najbliższy miesiąc.

Konkurs skierowany jest do wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz Centrum Wolontariatu, a także wszystkich osób, którym bliska jest idea troski o środowisko.

Szczegółowe informacje, dokładne terminy zgłoszeń i regulamin konkursu znajdziemy na stronie laudatosi.caritas.pl.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dostałeś nietrafiony prezent na święta? Przynieś go do Caritas

5.01.2021, 08:13

Jeśli dostaliśmy na święta nietrafiony prezent, nie musimy już martwić się co z nim zrobić.


Mieszkańcy Łomży mogli odebrać świąteczne paczki z wigilijnego autobusu [zdjęcia]

24.12.2020, 15:25

Autobusy wigilijne zamiast wigilii miejskiej. To pomysł władz Łomży na pomoc dla tych mieszkańców, którzy potrzebują wsparcia - mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.


Świąteczne paczki z żywnością trafiają do osób potrzebujących

23.12.2020, 07:02

Różne organizacje wspierają w te święta osoby bezdomne, samotne i ubogie z całego regionu i przekazują paczki z żywnością na wigilijny stół. Na pomoc mogą też liczyć seniorzy, pensjonariusze DPS-ów i pacjenci oddziałów covidowych.


Wigilijne dzieło pomocy dzieciom 19.12.2020

19.12.2020, 00:13

Ta świeca to nie tylko symbol ciepłej atmosfery rodzinnych świąt, ale przede wszystkim realna pomoc i uwrażliwianie na potrzeby tych, którzy są w trudnej sytuacji. W audycji opowiemy o świątecznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
21.05.2024, 19:41, akt. 22.05.2024, 19:45

Do skansenu w Nowogrodzie trafił ponad stuletni strój


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok