Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Łomży mogli odebrać świąteczne paczki z wigilijnego autobusu [zdjęcia]

Mieszkańcy Łomży mogli odebrać świąteczne paczki z wigilijnego autobusu [zdjęcia]

autor: Paweł Wądołowski

24.12.2020, 15:25, akt. 15:43

Autobusy wigilijne zamiast wigilii miejskiej. To pomysł władz Łomży na pomoc dla tych mieszkańców, którzy potrzebują wsparcia - mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.

Fot. Paweł Wądołowski
Fot. Paweł Wądołowski

Specjalne wigilijne autobusy były rozstawione w czterech miejscach w Łomży.


- Wśród naszych mieszkańców jest wiele osób potrzebujących pomocy, samotnych czy starszych. Nie wszyscy będą mieli możliwość spędzania świąt w gronie rodziny. Dlatego w czterech punktach miasta: na placu Niepodległości, parkingu przy Parku Wodnym, parkingu przy Szkole Podstawowej nr 9 oraz parkingu przy Wyższej Szkole Agrobiznesu stały autobusy miejskie, w których były wydawane wigilijne posiłki - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.


Świąteczne potrawy można było odebrać z autobusów, ale nie można było ich zjeść na miejscu. Ale nawet w takich warunkach nie zabrakło tradycyjnych, wigilijnych dań - zapewnia Mariusz Chrzanowski.


- W autobusach wigilijnych MPK nie brakowało tradycyjnych pierogów z kapustą, pasztecików, kapusty z grzybami czy klusek z makiem i makowca - mówi Mariusz Chrzanowski.


Na odwiedzających wigilijne autobusy czekały dwa tysiące zestawów ze świątecznym jedzeniem.


Świąteczne paczki rozdawała również Grupa Nadzieja i Caritas


Blisko dwieście paczek otrzymali mieszkańcy Łomży od ratowników z Grupy Nadzieja i Caritas. Jak mówi koordynator Grupy - Jakub Brzeziak, przedświąteczne wsparcie otrzymało kilkadziesiąt rodzin.


- Zostało obdarowanych około 60 rodzin, po 3 takie ładne, duże paczki na rodzinę - więc prostym rachunkiem było to ok. 200 paczek, które dostarczyliśmy właśnie do osób potrzebujących. W paczkach były i artykuły spożywcze, i artykuły długoterminowe, kończąc na chemii - mówi Jakub Brzeziak.Paczki trafiły przede wszystkim do osób samotnych i w trudnej sytuacji materialnej.


- Wybieraliśmy je na podstawie danych, które zbiera Parafialne Koło Caritas przy kościele pw. Bożego Ciała, a także do każdej paczki, którą doręczaliśmy, dodawaliśmy indywidualną ankietę. Czyli paczki tworzymy na podstawie potrzeb, które zgłaszają sami zainteresowani - mówi Jakub Brzeziak.


Ostatnie paczki ratownicy dostarczali jeszcze w wigilię.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Świąteczne paczki z żywnością trafiają do osób potrzebujących

23.12.2020, 07:02

Różne organizacje wspierają w te święta osoby bezdomne, samotne i ubogie z całego regionu i przekazują paczki z żywnością na wigilijny stół. Na pomoc mogą też liczyć seniorzy, pensjonariusze DPS-ów i pacjenci oddziałów covidowych.


Wigilia dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących w tym roku w zmienionej formie [zdjęcia]

24.12.2020, 07:02

W paczkach były m.in. gotowe dania wigilijne, a do tego słodycze i środki czystości. Kilkaset świątecznych zestawów odebrali w wigilię (24.12) w centrum Białegostoku samotni, ubodzy i bezdomni.


Stowarzyszenie "Droga" przygotowało ponad 5 tys. paczek dla potrzebujących

20.12.2020, 16:06

Do ponad 5 tys. rodzin trafią paczki świąteczne, przygotowane dla potrzebujących przez białostockie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga". W niedzielę wolontariusze rozwozili je do osób, które wcześniej wskazały ośrodki pomocy społecznej w Białymstoku i regionie.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok