Radio Białystok | Wiadomości | Ekstraklasa piłkarska - Jagiellonia rozpoczyna obóz w Turcji

Ekstraklasa piłkarska - Jagiellonia rozpoczyna obóz w Turcji

10.01.2021, 12:33, akt. 12:39

Prawie 30 zawodników znalazło się w kadrze Jagiellonii Białystok, która w niedzielę (10.01) odleciała na blisko dwutygodniowy obóz przygotowawczy w Turcji. Siódma drużyna piłkarskiej ekstraklasy ma w planie zgrupowania w Belek cztery mecze kontrolne.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze, 20.12.2020, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze, 20.12.2020, fot. Joanna Szubzda

W kadrze nie ma m.in. leczących urazy Tomasa Prikryla i Bodvara Bodvarssona

W 29-osobowej kadrze nie ma m.in. leczących urazy Tomasa Prikryla i Bodvara Bodvarssona oraz Adrieja Kadleca, który ma przejść do Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Sztab szkoleniowy postanowił przyjrzeć się bliżej grupie wyróżniających się młodych piłkarzy z klubowej akademii. O szansę gry będę też rywalizowali gracze wypożyczeni do innych zespołów, m.in. Bartosz Kwiecień, wracający z wypożyczenia do Arki Gdynia.

Wśród czterech bramkarzy jest Łotysz Pavels Steinbors - kilka dni temu klub w specjalnym komunikacie dementował medialne przekazy, jakoby doświadczony 35-letni gracz, pozyskany przed obecnym sezonem ekstraklasy, był bliski odejścia z Jagiellonii.


Belek już od kilku lat jest miejscem zimowych zgrupowań Jagiellonii

Belek już od kilku lat jest miejscem zimowych zgrupowań Jagiellonii. W trakcie obecnych przygotowań w Turcji białostoczanie chcą rozegrać cztery mecze kontrolne. Potwierdzeni przeciwnicy to Zagłębie Lubin, serbski Radnicki Nisz oraz ukraiński Olimpik Donieck.

Czwarty sparingpartner nie jest jeszcze znany, we wcześniejszych doniesieniach z klubu pojawiała się nazwa rosyjskiego Rubina Kazań.

Pierwszą część sezonu ekstraklasy białostoczanie zakończyli na siódmym miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Grali nierówno; w ostatnich dziewięciu spotkaniach odnotowali cztery kolejne zwycięstwa u siebie, ale też pięć z rzędu wyjazdowych przegranych, m.in. z beniaminkiem Stalą Mielec.

Trener Jagiellonii Bogdan Zając podkreśla, że kluczem jest powrót do pełnej sprawności wszystkich piłkarzy z kadry i doprowadzenie do tego, by byli w pełni gotowi do gry już pod koniec stycznia, gdy wznowione zostaną rozgrywki. Zaznaczył, że założenia dotyczące gry zespołu zostały przygotowane jeszcze przed rozpoczęciem całego sezonu, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany, zwłaszcza wtedy, gdy z powodu choroby i innych przyczyn trudno było zestawić linię obrony.

Jeżeli wszyscy zawodnicy wrócą na poziom, który prezentowaliśmy na początku sezonu, to będziemy mocniejsi nie tylko w defensywie, ale także jako zespół w fazie bronienia. To jest główny temat, któremu podczas zgrupowania i nie tylko będziemy poświęcali dużo czasu

- powiedział szkoleniowiec w wywiadzie dla klubowych mediów przed wyjazdem na zgrupowanie.

Z Turcji Jagiellonia wraca 22 stycznia. Pierwszy mecz drugiej części sezonu rozegra 30 stycznia, z Lechią Gdańsk na wyjeździe.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Z wypożyczenia wraca Kwiecień, a Mystkowski przedłuża kontrakt z Jagiellonią

7.01.2021, 17:34

Bartosz Kwiecień wraca do Jagiellonii Białystok. Klub skrócił jego wypożyczenie do Arki Gdynia.


Piłkarze Jagiellonii Białystok wrócili do treningów po przerwie zimowej

7.01.2021, 07:24

Po testach na obecność koronawirusa, w środę (6.01) przygotowania do drugiej części sezonu piłkarskiej ekstraklasy rozpoczęła Jagiellonia Białystok. Głównym punktem będzie zgrupowanie, na które białostoczanie już tradycyjnie wyjadą do Belek w Turcji.


Tomasz Frankowski, Kamil Grosicki, Ivan Runje i inni - poznaliśmy jedenastkę wszech czasów Jagiellonii Białystok

30.12.2020, 22:43

Tomasz i Przemysław Frankowscy, Kamil Grosicki, Ivan Runje czy Taras Romanczuk znaleźli się w jedenastce wszech czasów Jagiellonii Białystok, wybranej na stulecie istnienia klubu. Piłkarzem stulecia "Jagi" został Tomasz Frankowski, trenerem - Michał Probierz.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Biebrzański Bieg Łosia w Goniądzu, fot. Paweł Wądołowski
REGION
16.06.2024, 08:43, akt. 08:47

W Goniądzu odbędzie się Bieg Łosia

Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenieźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok