Radio Białystok | Wiadomości | Wznowiono proces w sprawie nieprawidłowości przy ubieganiu się o dotacje na budowę dróg w Podlaskiem

Wznowiono proces w sprawie nieprawidłowości przy ubieganiu się o dotacje na budowę dróg w Podlaskiem

autor: Marta Nazarko

14.01.2021, 18:29, akt. 18:38

Po ponad rocznej przerwie białostocki sąd wznowił proces dotyczący nieprawidłowości przy ubieganiu się o unijne dofinansowanie na budowę 5 odcinków dróg w naszym regionie. To inwestycje warte w sumie ponad 500 mln zł.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jednym z oskarżonych był dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który dwa miesiące temu zmarł i wobec niego sprawę umorzono.

Na ławie oskarżonych zasiada jeszcze dwóch urzędników Zarządu Dróg i dwoje przedsiębiorców.

Główne dowody w tej sprawie to nagrania podsłuchanych rozmów. Zarzucane oskarżonym przestępstwa mają charakter formalny, nie doszło do wyłudzenia pieniędzy. Zdaniem śledczych urzędnicy nie mieli niezbędnych dokumentów, by złożyć w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wnioski w konkursie na budowę 5 odcinków dróg i - by to ukryć - załączyli uszkodzone pliki elektroniczne. Chcieli w ten sposób zyskać na czasie. Przedsiębiorcy są oskarżeni o wystawienie dokumentów, które poświadczały, że niezbędne studium wykonalności przygotowano na czas.

Oskarżeni nie przyznają się do winy.

Wyrok w tej sprawie miał być ogłoszony już w czerwcu 2019 r. Prokurator zażądał wówczas kar od 6 miesięcy do roku więzienia w zawieszeniu i po kilka tys. zł grzywny. Sąd jednak wznowił proces, by uzupełnić materiał dowodowy. Później biegły nie zdążył z opinią w wyznaczonym terminie. Następnie zaś sędzia prowadząca sprawę przez niemal rok była nieobecna. Ponieważ sprawa jest wielowątkowa i skomplikowana nie przekazano jej innemu sędziemu, bo trzeba by ją było prowadzić od nowa.

Teraz kolejny termin sąd wyznaczył w następnym tygodniu.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zakończył się proces mieszkańca Łap oskarżonego o nielegalne rozpowszechnianie seriali

12.01.2021, 14:20

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się we wtorek (12.01) proces mężczyzny oskarżonego o naruszenie praw autorskich Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu. Przez pięć lat na portalu internetowym miał on rozpowszechniać odcinki popularnych seriali telewizyjnych. W pierwszej instancji został uniewinniony.


Burmistrz Sejn domaga się zwrotu działki, na której miały powstać zabytkowe sukiennice

11.01.2021, 19:09

Burmistrz Sejn walczy przed sądem o zwrot nieruchomości, gdzie Sejneńskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami planowało odbudowę spalonych w czasie wojny sukiennic. Stowarzyszenie nie chce jednak oddać terenu i oczekuje dodatkowych kilku lat na realizację przedsięwzięcia.


Suwałki: 15-latek zabrał z miejskiej choinki świąteczne bombki - sprawa trafiła do sądu

7.01.2021, 14:27

Przez nieodpowiedzialne zachowanie młody mężczyzna może mieć teraz poważne kłopoty. Sąd rodzinny zajmie się 15-latkiem, który z miejskiej choinki w Suwałkach zabrał świąteczne bombki.


Kolejne oszustwo na "zdalny pulpit" - mieszkanka Sejn straciła prawie 170 tys. zł

5.01.2021, 16:13

Blisko 170 tys. zł straciła mieszkanka Sejn, którą nieznani sprawcy oszukali metodą na "zdalny pulpit".


Jest akt oskarżenia ws. wypadku na molo w Siemiatyczach

2.01.2021, 08:40

Wadliwy był zarówno projekt jak i wykonanie wiaty na molo w Siemiatyczach - tak oceniła prokuratura i skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie wypadku, do jakiego doszło półtora roku temu. Zawaliła się wówczas część zadaszenia i kilkoro nastolatków wpadło do wody.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok