Radio Białystok | Wiadomości | Jedna z mieszkanek zamykanego hostelu PKS w Łomży dostała mieszkanie od miasta

Jedna z mieszkanek zamykanego hostelu PKS w Łomży dostała mieszkanie od miasta

autor: Paweł Wądołowski

14.01.2021, 19:20, akt. 20:05

Pani Beata od kilku lat mieszkała w niewielkim pokoju. Jak mówiła - nie miała pieniędzy na wynajęcie stancji czy mieszkania. Jest osobą niepełnosprawną i utrzymuje się z renty.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Pani Beata mogła pozwolić sobie tylko na opłacenie taniego pokoju w hostelu. W związku z jego likwidacją lokatorzy dostali nakaz opuszczenia pokoi do końca 2020 roku. Wszyscy zadeklarowali, że nie mają gdzie się wyprowadzić. Pani Beacie udało się otrzymać wsparcie od Urzędu Miasta w Łomży

Piękne mieszkanie. Dużo miejsca będę miała, aby chodzić swobodnie. Dziękuję bardzo Urzędowi Miasta, Panu Prezydentowi i Panu Zastępcy. Pani Dąbrowskiej, która tyle lat się mną opiekował z Opieki Społecznej. Jestem bardzo wdzięczna. Wreszcie będę miała swój kąt 

- mówi Pani Beata. 

Jak mówi zastępca prezydenta Łomży, Andrzej Stypułkowski, miasto mogło pomóc Pani Beacie, bo jest osobą niepełnosprawną. Dostała ona tzw. mieszkanie chronione spoza puli mieszkań komunalnych. 

Fakt, że Pani Beata nie znajdowała się na liście osób oczekujących na mieszkanie, powodował, że takiego mieszkania niestety zgodnie z przepisami prawa, nie mogła otrzymać. Natomiast, w zeszłym tygodniu jedna z osób, która mieszkała w mieszkaniu chronionym - zmarła. Pozwoliło nam to takie mieszkanie chronione przydzielić Pani Beacie, ponieważ spełnia wymogi, które są potrzebne, żeby w takie mieszkanie otrzymać: jest osobą niepełnosprawną

 - informuje Andrzej Stypułkowski. 

Mieszkanie będzie teraz wyremontowane i przekazane Pani Beacie.

Pozostali mieszkańcy hostelu dalej zajmują swoje pokoje, mimo tego, że termin, w którym mieli się wyprowadzić, już minął. Jak powiedział naszemu reporterowi jeden z mieszkańców - usłyszeli deklarację, że nikt ich z zajmowanych pomieszczeń nie wyrzuci.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie samorządy pomogą niepełnosprawnym w dotarciu do punktów szczepień

14.01.2021, 15:47

Samorządy w Podlaskiem przygotowują się do pomocy w dojazdach do punktów szczepień osobom niepełnosprawnym czy takim, które same nie będą mogły tam dotrzeć. Będą też infolinie, gdzie można się zgłaszać z takimi kwestiami. To realizacja poleceń, które wydał 118 podlaskim samorządom wojewoda Bohdan Paszkowski.


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach przekształci się w Centrum Usług Społecznych

19.12.2020, 07:25

Na wparcie będzie mógł tam liczyć każdy mieszkaniec - bez względu na dochody. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach wkrótce przekształci się w Centrum Usług Społecznych.


Fundacja Dialog chce wyremontować 5 kolejnych "mieszkań wspieranych" - potrzebne materiały budowlane

7.02.2020, 21:05

Dla nich to szansa na prawdziwy dom i nowe życie. Mieszkania Wspierane - taką pomoc m.in. osobom wychodzącym z bezdomności, matkom i ojcom samotnie wychowującym dzieci oferuje białostocka Fundacja Dialog.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok