Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku zawalił się namiot magazynowy z materiałami budowlanymi

W Białymstoku zawalił się namiot magazynowy z materiałami budowlanymi

autor: Grzegorz Pilat

20.01.2021, 17:43, akt. 18:25

Kilkudziesięciu strażaków przeszukiwało zawalony namiot magazynowy z materiałami budowlanymi w Białymstoku. Z informacji zgłaszających wynikało, że w środku mogą być pracownicy.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak mówi komendant miejskiej straży pożarnej w Białymstoku  bryg. Paweł Ostrowski, strażacy użyli specjalistycznego sprzętu.

Okazało się na miejscu szczęśliwie, że wewnątrz nikogo nie ma. Przy pomocy kamer termowizyjnych dokładnie sprawdziliśmy całą powierzchnię i upewniliśmy się, że w tej zawalonej hali nikogo nie ma. Obiekt nie sprawia zagrożenia dla innych budynków - hala zawaliła się do środka prawdopodobnie pod ciężarem ciężkiego, mokrego śniegu

- wyjaśnia bryg. Paweł  Ostrowski. 

W związku ze zbliżającą się odwilżą i opadami mokrego śniegu strażacy apelują o oczyszczenie dużych powierzchni dachów. 

Śnieg, który dotychczas zalegał, zaczyna się powoli topić, robi się ciężki. Dodatkowo pada mokry śnieg. To wszystko sprawia, że obiekty, które mają duże powierzchnie dachów, są bardzo obciążone. Ten kto nie zadbał o to, żeby śnieg był sprzątnięty tak na prawdę prosi się o tragedię. Apelujemy o to, by każdy zadbał o powierzchnię swojego dachu. Żeby śnieg był uprzątnięty, a dach bezpieczny dla wszystkich użytkowników

- dodaje bryg. Paweł Ostrowski.

Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem do 500 zł. Kontrolerzy mogą wprowadzić też natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jest akt oskarżenia ws. wypadku na molo w Siemiatyczach

2.01.2021, 08:40

Wadliwy był zarówno projekt jak i wykonanie wiaty na molo w Siemiatyczach - tak oceniła prokuratura i skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie wypadku, do jakiego doszło półtora roku temu. Zawaliła się wówczas część zadaszenia i kilkoro nastolatków wpadło do wody.


Śmierć strażaków w czasie gaszenia magazynu - dowodzący akcją stanie przed sądem

26.10.2020, 14:48

Po kilkuletnim śledztwie Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec dowódcy akcji gaśniczej, w której 3,5 roku temu zginęło dwóch białostockich strażaków. W gaszonej hali magazynowej weszli oni na podwieszany sufit, który się pod nimi zawalił.


Zarzuty ws. akcji gaszenia pożaru magazynu w Białymstoku - zginęli wtedy dwaj strażacy

30.06.2020, 16:17

Zarzut nieumyślnego niedopełnienia obowiązków, skutkujących nieumyślnym narażeniem strażaków na utratę zdrowia lub życia postawiła Prokuratura Okręgowa w Białymstoku kierującemu akcją gaśniczą, w której ponad 3 lata temu zginęło dwóch białostockich strażaków. W gaszonej hali magazynowej weszli oni na podwieszany sufit, który się pod nimi zawalił.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowiczafot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
1.03.2021, 18:47, akt. 20:16

Medale za służbę i opiekę

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok