Radio Białystok | Wiadomości | Xavier Dziekoński: Wisła narzuciła ciężkie warunki

Xavier Dziekoński: Wisła narzuciła ciężkie warunki

autor: Jerzy Kułakowski

7.02.2021, 21:29, akt. 8.02.2021, 01:28

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:2 (0:0) wyjazdowe spotkanie z Wisłą Kraków w ekstraklasie. Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach - przy silnym mrozie i zmrożonej murawie.

Xavier Dziekoński, fot. Joanna Szubzda
Xavier Dziekoński, fot. Joanna Szubzda

Xavier Dziekoński o drużynie Wisły: Byli skuteczniejsi

Oba gole dla "Białej Gwiazdy" padły po przerwie, po strzałach Macieja Sadloka i Felicio Brown Forbes'a. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale w bramce Jagi znakomicie spisywał się Xavier Dziekoński. Co ciekawe, 17-latek nie był do końca zadowolony ze swojej gry.

Moim zdaniem powinienem mieć o jedną bramkę mniej na koncie. Zawsze chciało by się mieć zero, ale Wisła narzuciła ciężkie warunki, byli skuteczniejsi. Oczywiście stwarzaliśmy sytuacje, szkoda tych paru niewykorzystanych, szczególnie z początku meczu. Mogliśmy prowadzić i grać sobie spokojnie cały mecz, a tak Wisła w drugiej połowie strzeliła pierwsza 

- mówił po meczu Xavier Dziekoński.
Bojan Nastić: Przeciwnicy byli nieco bardziej agresywni

Były inne okoliczności gry, ale mogliśmy grać lepiej. W mojej opinii przeciwnicy byli nieco bardziej agresywni niż my, ale my dawaliśmy z siebie wszystko. Wisła lepiej zaadaptowała się do warunków, zasłużyli na wygraną. To mój pierwszy mecz z Jagiellonią. Potrzebuję trochę więcej czasu do przystosowania się w drużynie. Dzisiaj grałem przeciwko szybkim przeciwnikom, grałem ostrożnie. Na pewno postaram się grać nieco szybciej

- mówił po meczu debiutujący w Jagiellonii Białystok obrońca drużyny Bojan Nastić.W ekstraklasie debiutował także inny obrońca Jagiellonii Białystok, 16-letni Miłosz Matysik.

Takie było założenie, żeby jak najlepiej wypaść. To nie jest takie proste, bo to wszystko to jest duże przeżycie. To jedno z większych przeżyć w moim życiu i teraz skupiam się na dalszych treningach po prostu. To jest też duża zmiana dla mnie i będę pracował jeszcze ciężej, żeby aklimatyzować się w tym zespole. Dzisiaj to nie były proste warunki, ale też nie ma co zwalać tutaj na warunki, bo każda z drużyn trafiła na tę samą pogodę. Dzisiaj wygrała Wisła, byli po prostu lepsi

- mówił po meczu Miłosz Matysik.

Po porażce z Wisłą Jagiellonia spadła w tabeli na 7. miejsce, a za  tydzień - jeśli pozwoli pogoda - zagra przy Słonecznej z Legią Warszawa.

źródło: PAP | red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nigeryjczyk Godfrey Stephen Bitok to nowy zawodnik Jagiellonii Białystok

5.02.2021, 21:47

Działacze Jagiellonii Białystok pozyskali kolejnego zawodnika w tym roku. Do żółto-czerwonych dołączył 20-letni Nigeryjczyk Godfrey Stephen Bitok.


Ukrainiec Myroslaw Mazur nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok

2.02.2021, 19:07

Jagiellonia Białystok pozyskała nowego piłkarza. Umowę z żółto-czerwonymi" podpisał środkowy obrońca Myroslaw Mazur.


Dwóch zawodników Jagiellonii Białystok w "11" kolejki piłkarskiej ekstraklasy

2.02.2021, 17:27

Jesus Imaz i Xavier Dziekoński z Jagiellonii Białystok trafili do "11" kolejki Ekstraklasy S.A. Obaj zawodnicy byli wyróżniającymi się piłkarzami podczas wygranego meczu Jagi z Lechią Gdańsk.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłośćJerzy Maksymiuk, fot.: Sylwia Krassowska
KULTURA
9.04.2021, 10:02, akt. 13:05

Jerzy Maksymiuk kończy 85 lat

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok