Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok remisuje z przedostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała

20.02.2021, 06:28, akt. 21.02.2021, 00:28

Zawodnikom Jagiellonii Białystok nie udało się wygrać z przedostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała. W sobotnim (20.02) meczu żółto-czerwoni zremisowali z Góralami 1:1. Gola dla białostoczan strzelił Bartłomiej Wdowik, dla rywali trafił Rafał Janicki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok, 20.02.2021, fot. Jerzy Kułakowski

Po bardzo słabej pierwszej połowie Jagiellonia Białystok przegrywała 0:1 z przedostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Żółto-czerwoni stracili bramkę w 13. min. po stałym fragmencie gry. Autorem trafienia był Rafał Janicki, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i niepilnowany przez obrońców Jagi - z kilku metrów pokonał Xaviera Dziekońskiego.

W 21. min. w polu karnym Jagiellonii Białystok upadł Dominik Frelek po kontakcie z Bartłomiejem Wdowikiem. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale sędzia Szymon Marciniak uznał, że nie było przewinienia.

W 42. min. powinno być 2:0, ale Danielak z kilka metrów strzelił nad bramką.

Jagiellonia Białystok była zespołem słabszym, nie potrafiła oddać celnego strzału i zasłużenie przegrywała po pierwszej części gry.

Od mocnego uderzenia mogli zacząć drugą połowę gracze z Białegostoku. Po strzale Bojana Nastica, w 46. min. piłka odbiła się od słupka. Jednak gol dla Jagiellonii wpadł w 53. min. Wówczas Bartłomiej Wdowik dobrze dobił strzał Pawła Olszewskiego.

Nieuznany gol Jagiellonii

W 65. min. Jagiellonia trafiła po raz drugi do bramki Górali. Na bramkę uderzył Ariel Borysiuk, piłka odbiła się jeszcze od jednego zawodnika gospodarzy, zmyliła bramkarza i wpadła do siatki. Sędziowie długo analizowali sytuację i uznali, że w początkowej fazie akcji na spalonym był jeden z zawodników Jagi i nie uznali gola.

W drugiej połowie Jagiellonia Białystok zagrała lepiej niż w pierwszej części meczu, ale nie potrafiła więcej strzelić goli i zespoły podzieliły się punktami.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra w sobotę (27.02) o 17:30 z Piastem Gliwice.

Jesienią w Białymstoku mecz Jagiellonii z beniaminkiem zakończył się remisem 2:2, choć goście do przerwy wygrywali 2:0.

źródło: PAP | red: wsz

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 (1:1) w spotkaniu z mistrzem Polski Legią Warszawa. Gole strzelili: Jesus Imaz i Tomas Pekhart.

Bogdan Zając: "Serduchem" wywalczyliśmy ten cenny punkt

14.02.2021, 20:36

Podział punktów w meczu Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa w piłkarskiej ekstraklasie. Żółto-czerwoni zremisowali 1:1 (1:1) w spotkaniu z mistrzem Polski. Gole strzelili: Jesus Imaz i Tomas Pekhart.

Dwa karne i remis w meczu Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa [zdjęcia]

14.02.2021, 19:24

Bogdan Zając: Zabrakło nam wszystkiego, aby pokusić się o korzystny rezultat

7.02.2021, 21:13

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:2 (0:0) wyjazdowe spotkanie z Wisłą Kraków w ekstraklasie. Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach - przy silnym mrozie i zmrożonej murawie.

Xavier Dziekoński: Wisła narzuciła ciężkie warunki

7.02.2021, 21:29

Nigeryjczyk Godfrey Stephen Bitok to nowy zawodnik Jagiellonii Białystok

5.02.2021, 21:47

Działacze Jagiellonii Białystok pozyskali kolejnego zawodnika w tym roku. Do żółto-czerwonych dołączył 20-letni Nigeryjczyk Godfrey Stephen Bitok.

Jagiellonia Białystok przegrywa z Wisłą Kraków w ekstremalnych warunkach pogodowych [zdjęcia]

7.02.2021, 19:22

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:2 (0:0) wyjazdowe spotkanie z Wisłą Kraków w ekstraklasie. Gole strzelili Maciej Sadlok i Forbes. Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach - przy silnym mrozie i zmrożonej murawie.