Radio Białystok | Wiadomości | Połączenia placówek i utworzenie nowej szkoły policealnej - zmiany w białostockiej edukacji

Połączenia placówek i utworzenie nowej szkoły policealnej - zmiany w białostockiej edukacji

autor: Edyta Wołosik

22.02.2021, 17:24, akt. 19:07

Założenie nowej szkoły policealnej, ale też połączenie w dwa zespoły czterech placówek, a co za tym idzie - zmniejszenie liczby dyrektorów. Na takie zmiany w edukacji zgodziła się dziś większość radnych Białegostoku.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Zmiany w białostockiej edukacji - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Nie wszyscy radni byli jednak zachwyceni częścią tych pomysłów, bo - jak mówili - może to niekorzystnie wpłynąć na jakość zarządzania. 

Pierwszy zespół powstanie na osiedlu Białostoczek po połączeniu podstawówki nr 42 i przedszkola nr 4 - placówek znajdujących się po dwóch stronach ulicy Sokólskiej, a drugi na Słonecznym Stoku i w jego skład wejdą dwa przedszkola: nr 39 mieszczące się przy ul. Witosa i nr 50 mieszczące się przy ul. Upalnej. 

"Nasze działania związane są z sytuacją ekonomiczną, musimy szukać oszczędności" - mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, a dyrektor Departamentu Edukacji Wiesława Ćwiklińska dodaje: " chodzi przede wszystkim o obniżenie kosztów, czyli zmniejszenie liczby dyrektorów i utworzenie wspólnej administracji i obsługi". 

Połączenie tych czterech placówek w dwa zespoły mają dać około pół miliona złotych oszczędności. Jednak zdaniem radnej Agnieszki Rzeszewskiej może to się odbić na jakości zarządzania i kształcenia: 


Ile przy okazji poniesiemy strat, tego nikt teraz nie jest w stanie powiedzieć. Uważam, że psucie tego, co dobrze działa jest błędem - mówi Agnieszka Rzeszewska.


Większość radnych poparła jednak plany urzędników. Zmiany te obowiązywać będą od 1 września. Radni zgodzili się też, by - również od nowego roku szkolnego - w Białymstoku działała nowa szkoła policealna. Powstanie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Sienkiewicza. Kształcić będzie na kierunku masażysta. 

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kary dla firm odśnieżających Białystok mogą sięgnąć 970 tys. zł

22.02.2021, 12:43

970 tys. zł mogą sięgnąć kary umowne wobec firm odśnieżających Białystok - poinformował w poniedziałek (22.02) prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.


Albert Sabin - wynalazca szczepionki na polio będzie patronem jednej z białostockich ulic

22.02.2021, 12:27

Światowej sławy naukowiec i wynalazca doustnej szczepionki przeciwko polio, będzie patronem ulicy w Białymstoku. Tak - bez głosów sprzeciwu - zdecydowali w poniedziałek (22.02) radni.


Jan Paweł II i Sławoj Leszek Głódź pozostaną honorowymi obywatelami Białegostoku

22.02.2021, 13:29

Białostoccy radni uznali dziś, że wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa Białegostoku papieża Jana Pawła II i arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia jest niezasadny.


Wiemy, ile interpelacji złożyli białostoccy radni po ponad dwóch latach kadencji

21.02.2021, 13:04

Najwięcej osób złożyło po kilka pism. Ale są też tacy, którzy nie zrobili tego ani razu. Natomiast rekordzista ma ich na swoim koncie prawie 140. Portal strzalka.press przeanalizował aktywność białostockich radnych po ponad dwóch latach obecnej kadencji. Ale nie chodzi tu oczywiście o aktywność fizyczną, a o liczbę złożonych interpelacji.


Białostoccy urzędnicy chcą ograniczyć liczbę dyrektorów placówek oświatowych w mieście

20.02.2021, 12:06

To rozwiązanie ma dać oszczędności, choć na razie urzędnicy nie podają konkretów. Są plany, by w Białymstoku ograniczyć liczbę dyrektorów placówek oświatowych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok