Radio Białystok | Wiadomości | Radni sejmiku podjęli decyzję o zmianach w budżecie i dyskutowali nt. zastępcy dyrektora gabinetu marszałka

Radni sejmiku podjęli decyzję o zmianach w budżecie i dyskutowali nt. zastępcy dyrektora gabinetu marszałka

autor: Renata Reda

22.02.2021, 20:40, akt. 20:58

O przekazaniu 300 tys. zł na podwyżki dla pracowników Teatru Dramatycznego w Białymstoku zdecydowali dziś podlascy radni. Ponad 4 mln zł przeznaczyli zaś na remont teatru.

Obrady sejmiku województwa podlaskiego 22.02.2021, fot. Piotr Babulewicz / UMWP
Obrady sejmiku województwa podlaskiego 22.02.2021, fot. Piotr Babulewicz / UMWP

To jedna z kilku transzy pieniędzy na modernizację zabytkowego obiektu, która ma kosztować 60 mln zł. 26 mln zł instytucja otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałą część da samorząd województwa.

Podczas sesji sejmiku radni przekazali też 1 mln 300 tys. zł Uniwersytetowi w Białymstoku. Za te pieniądze ma być kupione wyposażenie Obserwatorium z Planetarium i Parkiem Doświadczalnym w kampusie uniwersytetu.

Sejmik przyjął dziś też stanowisko w obronie św. Jana Pawła II. Z inicjatywą taką wystąpił radny PiS Sebastian Łukaszewicz, a podlascy radni przyjęli ją jednomyślnie. 


Radni klubu KO domagają się wyjaśnień od marszałka ws. zastępcy dyrektora jego gabinetu 

Z kolei radni sejmiku z klubu Koalicji Obywatelskiej domagają się pisemnych wyjaśnień od marszałka Artura Kosickiego w sprawie zastępcy dyrektora jego gabinetu. Na to stanowiska powołano Krzysztof Szeweluka, brata sekretarza województwa podlaskiego Tomasza Szeweluka. 

"Taka sytuacja jest niedopuszczalna" - mówił na konferencji prasowej przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w sejmiku Karol Pilecki. "To marszałek bezpośrednio decyduje o tym, kto jest zatrudniony w jego gabinecie" - mówi tymczasem rzeczniczka marszałka Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Krzysztof Szeweluk został zastępcą dyrektora gabinetu marszałka podlaskiego dwa tygodnie temu. Wcześniej pracował w dziale organizacyjno-prawnym szpitala psychiatrycznego w Choroszczy.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sejmik województwa podlaskiego ma dwóch nowych wiceprzewodniczących

22.02.2021, 20:28

Po ponad roku podlaskim radnych udało się w końcu uzupełnić prezydium sejmiku. Wiceprzewodniczącymi zostali Cezary Cieślukowski z PSL i Romuald Łanczkowski z PiS-u.


Opozycyjni radni sejmiku domagają się wyjaśnień w sprawie zmian w operze

22.02.2021, 20:06

Wyjaśnień w sprawie planowanych zmian w Operze i Filharmonii Podlaskiej domagają się od zarządu województwa opozycyjni radni sejmiku z Koalicji Obywatelskiej.


Podlascy radni przyznali dotacje na inwestycje czterem samorządom z regionu

22.02.2021, 18:12

Rozbudowa szkoły, remont sali gimnastycznej i budynku komunalnego, ale też budowa ścieżki edukacyjnej nad Narwią. Dotacje na takie inwestycje przeznaczyli dziś podlascy radni.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok