Radio Białystok | Wiadomości | Radni sejmiku podjęli decyzję o zmianach w budżecie i dyskutowali nt. zastępcy dyrektora gabinetu marszałka

Radni sejmiku podjęli decyzję o zmianach w budżecie i dyskutowali nt. zastępcy dyrektora gabinetu marszałka

autor: Renata Reda

22.02.2021, 20:40, akt. 20:58

O przekazaniu 300 tys. zł na podwyżki dla pracowników Teatru Dramatycznego w Białymstoku zdecydowali dziś podlascy radni. Ponad 4 mln zł przeznaczyli zaś na remont teatru.

Obrady sejmiku województwa podlaskiego 22.02.2021, fot. Piotr Babulewicz / UMWP
Obrady sejmiku województwa podlaskiego 22.02.2021, fot. Piotr Babulewicz / UMWP

To jedna z kilku transzy pieniędzy na modernizację zabytkowego obiektu, która ma kosztować 60 mln zł. 26 mln zł instytucja otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałą część da samorząd województwa.

Podczas sesji sejmiku radni przekazali też 1 mln 300 tys. zł Uniwersytetowi w Białymstoku. Za te pieniądze ma być kupione wyposażenie Obserwatorium z Planetarium i Parkiem Doświadczalnym w kampusie uniwersytetu.

Sejmik przyjął dziś też stanowisko w obronie św. Jana Pawła II. Z inicjatywą taką wystąpił radny PiS Sebastian Łukaszewicz, a podlascy radni przyjęli ją jednomyślnie. 


Radni klubu KO domagają się wyjaśnień od marszałka ws. zastępcy dyrektora jego gabinetu 

Z kolei radni sejmiku z klubu Koalicji Obywatelskiej domagają się pisemnych wyjaśnień od marszałka Artura Kosickiego w sprawie zastępcy dyrektora jego gabinetu. Na to stanowiska powołano Krzysztof Szeweluka, brata sekretarza województwa podlaskiego Tomasza Szeweluka. 

"Taka sytuacja jest niedopuszczalna" - mówił na konferencji prasowej przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w sejmiku Karol Pilecki. "To marszałek bezpośrednio decyduje o tym, kto jest zatrudniony w jego gabinecie" - mówi tymczasem rzeczniczka marszałka Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Krzysztof Szeweluk został zastępcą dyrektora gabinetu marszałka podlaskiego dwa tygodnie temu. Wcześniej pracował w dziale organizacyjno-prawnym szpitala psychiatrycznego w Choroszczy.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sejmik województwa podlaskiego ma dwóch nowych wiceprzewodniczących

22.02.2021, 20:28

Po ponad roku podlaskim radnych udało się w końcu uzupełnić prezydium sejmiku. Wiceprzewodniczącymi zostali Cezary Cieślukowski z PSL i Romuald Łanczkowski z PiS-u.


Opozycyjni radni sejmiku domagają się wyjaśnień w sprawie zmian w operze

22.02.2021, 20:06

Wyjaśnień w sprawie planowanych zmian w Operze i Filharmonii Podlaskiej domagają się od zarządu województwa opozycyjni radni sejmiku z Koalicji Obywatelskiej.


Podlascy radni przyznali dotacje na inwestycje czterem samorządom z regionu

22.02.2021, 18:12

Rozbudowa szkoły, remont sali gimnastycznej i budynku komunalnego, ale też budowa ścieżki edukacyjnej nad Narwią. Dotacje na takie inwestycje przeznaczyli dziś podlascy radni.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!
fot. Marcin Mazewski
REGION
5.03.2021, 14:36, akt. 14:40

Do Suchowoli z ZOO trafiła "zebra"
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok