Radio Białystok | Wiadomości | Początek rekrutacji do samorządowych przedszkoli i szkół podstawowych w Białymstoku

Początek rekrutacji do samorządowych przedszkoli i szkół podstawowych w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

24.02.2021, 16:19, akt. 17:26

Do 5 marca potrwa w Białymstoku rekrutacja do przedszkoli samorządowych. Przygotowano blisko 11 tys. miejsc. O przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń.

fotolia.com
fotolia.com

Pierwszeństwo mają m.in. dzieci wychowywane przez jedno z rodziców, z rodzin wielodzietnych czy też obojga pracujących rodziców. Nabór z powodu pandemii odbywa się z pewnymi ograniczeniami.

Dyrektorzy zachęcają, by osoby, które mają podpis elektroniczny, korzystały z takiej formy - wtedy nie muszą przynosić dokumentów do placówki. Druga możliwość to wypełnienie wniosku elektronicznie, wydrukowanie go i wrzucenie do skrzynki ustawionej w wybranej placówce. Można też wypełnić druki dostępne w przedszkolach.

Z powodu pandemii ograniczone są kontakty osobiste, więc sprawy związane z rekrutacją załatwiamy przy wejściu. Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych poznamy 24 marca.

W stolicy Podlasia rozpoczęła się też rekrutacja do szkół podstawowych. W mieście jest ich 39 i mają ponad 2700 miejsc w pierwszych klasach. W tym roku - podobnie jak wcześniej - wnioski o przyjęcie będzie można pobrać i wypełnić elektronicznie, a potem podpisane pozostawić w siedzibie szkoły.

Z powodu pandemii w placówkach są specjalne skrzynki, by rodzice nie musieli wchodzić do budynku. Władze Białegostoku zachęcają też do składania wniosków elektronicznie z wykorzystaniem profilu zaufanego. Na wybranie szkoły dla swojego dziecka rodzice mają czas do 8 marca.

Szczegóły są na stronie bialystok.pl w zakładce "Edukacja-Rekrutacja".

| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Połączenia placówek i utworzenie nowej szkoły policealnej - zmiany w białostockiej edukacji

22.02.2021, 17:24

Założenie nowej szkoły policealnej, ale też połączenie w dwa zespoły czterech placówek, a co za tym idzie - zmniejszenie liczby dyrektorów. Na takie zmiany w edukacji zgodziła się dziś większość radnych Białegostoku.


Białostoccy urzędnicy chcą ograniczyć liczbę dyrektorów placówek oświatowych w mieście

20.02.2021, 12:06

To rozwiązanie ma dać oszczędności, choć na razie urzędnicy nie podają konkretów. Są plany, by w Białymstoku ograniczyć liczbę dyrektorów placówek oświatowych.


W Podlaskiem rozpoczęły się szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19

12.02.2021, 08:02

Szczepionkę przeciwko COVID-19 dostali w piątek (12.02) pierwsi nauczyciele szkół podstawowych oraz opiekunowie dzieci w żłobkach i przedszkolach.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Sokrates

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: stock.adobe.com
ŁOMŻA
6.12.2022, 09:42, akt. 09:55

"Maturalne Mikołajki" w Łomży


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok