Radio Białystok | Wiadomości | W Klukowie powstanie strzelnica cywilno-sportowa

W Klukowie powstanie strzelnica cywilno-sportowa

autor: Grzegorz Pilat

5.04.2021, 08:20, akt. 14:42

To ważna inwestycja, która ma wpłynąć m.in. na bezpieczeństwo mieszkańców. W Klukowie w powiecie siemiatyckim powstanie strzelnica cywilno-sportowa. Mają się tam szkolić m.in. żołnierze wojsk obrony terytorialnej, służby mundurowe i uczniowie tworzonej klasy wojskowej.

Foto: Katarzyna J. Siemieniuk
Foto: Katarzyna J. Siemieniuk

Władze powiatu dostały na ten cel prawie 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wcześniej samorząd otrzymał na budowę 1,5 mln zł ze środków Ministra Obrony Narodowej w konkursie "Strzelnica w powiecie 2021".

W ten sposób władze powiatu zapewniły całkowite sfinansowanie inwestycji bez pieniędzy z własnego budżetu. Starosta siemiatycki Marek Bobel podkreśla, że budowa strzelnicy była wyczekiwana przez wielu mieszkańców.


Jest ogromne zainteresowanie strzelnicą. To miejsce będzie ogólnodostępne. Będą tam mogły korzystać m.in. służby mundurowe. W powiecie siemiatyckim jest ok. 700 myśliwych, więc będą mogli też trenować technikę strzału i bezpieczne obchodzenie się z bronią. Dodatkowo minister obrony narodowej przesłał decyzję co do utworzenia oddziału przygotowania wojskowego w zespole szkół technicznych w Czartajewie. Strzelnica będzie też służyła uczniom, którzy pod nadzorem instruktorów będą odbywać zajęcia strzeleckie

- wylicza starosta Marek Bobel.


Budowa strzelnicy rozpocznie się i zakończy jeszcze w tym roku.

Przetarg ogłosimy w najbliższym czasie, a budowa musi zakończyć się do końca 2021 roku. Takie są m.in. wymogi dofinansowania MON w ramach programu "Strzelnica w powiecie 2021". Zrobimy wszystko. żeby najpóźniej 31 grudnia ta strzelnica została przekazana do użytku z odpowiednimi certyfikatami

- zapowiada Marek Bobel.

Koszt budowy strzelnicy cywilno-sportowej w Klukowie to blisko 5 mln złotych.


| red: mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 60 inwestycji w regionie dofinansowanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych [lista]

31.03.2021, 16:31

Przebudowa dróg, budowa świetlic, boisk, strzelnic, a także modernizacja budynków szkół i szpitali - między innymi na takie inwestycje podlascy samorządowcy dostali dofinansowanie z kolejnej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Mieszkańcy Sejn i okolicznych wsi domagają się zamknięcia strzelnicy

25.02.2021, 08:06

Samorządowe Kolegium Odwoławcze zdecyduje, czy regulamin strzelnicy działającej w podsejneńskim leśnictwie Borek jest zgodny z prawem.


W powiecie grajewskim ma powstać Powiatowe Centrum Obronności

10.12.2020, 15:25

Powiatowe Centrum Obronności chcą stworzyć władze powiatu grajewskiego. W ramach projektu ma powstać m.in. wirtualna strzelnica.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok