Radio Białystok | Wiadomości | W Siemiatyczach powstanie punkt szczepień masowych przeciw COVID-19

W Siemiatyczach powstanie punkt szczepień masowych przeciw COVID-19

autor: Grzegorz Pilat

7.04.2021, 07:32, akt. 10:48

W hali widowiskowo-sportowej w Siemiatyczach powstanie punkt szczepień masowych przeciw COVID-19. Taką decyzję podjęli wspólnie samorządowcy z powiatu siemiatyckiego.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Zgodnie z planem, w podzielonym na 3 części budynku, będą mogły pracować jednocześnie 3 zespoły, które dziennie będą szczepić ok. 200 osób.

Starosta siemiatycki Marek Bobel podkreśla, że utworzenie takiego punktu jest możliwe dzięki współpracy samorządów.

- Wychodząc naprzeciw wnioskowi Premiera Mateusza Morawieckiego, samorządy powiatu siemiatyckiego postanowiły, że utworzą punkt szczepień masowych. Główny ciężar utworzenia takiego punktu wzięły na siebie powiat siemiatycki i miasto Siemiatycze, ale pozostałe samorządy też będą w tym uczestniczyć m.in. poprzez pracę merytoryczną wskazanych pracowników. Zgłoszę do wojewody wniosek o utworzenie punktu w hali widowiskowo-sportowej w Siemiatyczach. Dziennie chcemy szczepić ok. 200 osób - mówi starosta Marek Bobel.

Starosta siemiatycki dodaje, że w ten sposób chce zmotywować innych samorządowców do tworzenia podobnych punktów szczepień.

- Chodzi o to, żeby wymusić też na innych powiatach takie działanie. Każdy może to utworzyć, to jest do przeskoczenia. Na utworzenie jednego punktu będzie można uzyskać dofinansowanie do 5 tys. zł, ale jeśli będzie to za mało, to się zrzucimy, bo taka jest decyzja wszystkich wójtów i burmistrzów. Tak samo może to zrobić każdy inny. Jeśli samorządy podejmą się tej inicjatywy, to my się z tym tematem uporamy, ale jeśli zostawimy to tylko publicznej służbie zdrowia to wiele milionów osób w krótkim czasie ciężko będzie zaszczepić - wyjaśnia starosta siemiatycki Marek Bobel.

Zgodnie z planem, punkt masowych szczepień przeciw COVID-19 w hali widowiskowo-sportowej w Siemiatyczach może rozpocząć pracę 26 kwietnia.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Klukowie powstanie strzelnica cywilno-sportowa

5.04.2021, 08:20

To ważna inwestycja, która ma wpłynąć m.in. na bezpieczeństwo mieszkańców. W Klukowie w powiecie siemiatyckim powstanie strzelnica cywilno-sportowa. Mają się tam szkolić m.in. żołnierze wojsk obrony terytorialnej, służby mundurowe i uczniowie tworzonej klasy wojskowej.


Szpital Powiatowy w Siemiatyczach będzie miał rezonans magnetyczny

3.04.2021, 07:21

To jedna z największych inwestycji w tej placówce. Szpital Powiatowy w Siemiatyczach dostał ponad 5,6 mln zł na zakup pierwszego w historii rezonansu magnetycznego i utworzenie oddziału ortopedycznego. Pieniądze na ten cel przyznał Zarząd Województwa Podlaskiego.


Marek Bobel z PiS nowym starostą siemiatyckim

27.11.2020, 08:53

Marek Bobel był dotychczas wicestarostą. Podczas piątkowej (27.11) sesji rady powiatu siemiatyckiego został wybrany na starostę.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


Jerzy Maksymiuk, fot.: Sylwia Krassowska
KULTURA
9.04.2021, 10:02, akt. 13:05

Jerzy Maksymiuk kończy 85 lat


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok