Radio Białystok | Wiadomości | Na szczepienia mogą zapisywać się 58-latkowie

Na szczepienia mogą zapisywać się 58-latkowie

autor: Renata Reda

13.04.2021, 15:12, akt. 17:04

Od wtorku (13.04) na szczepienia na COVID-19 mogą rejestrować się 58-latkowie. W następnych dniach zapisywać się będą mogły osoby z kolejnych roczników. W wielu przychodniach i szpitalach w regionie są wolne terminy nawet w tym tygodniu.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Na szczepienia mogą zapisywać się 58-latkowie - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Niektóre samorządy już rozpoczęły zapisy

Do szczepień masowych przygotowują się podlaskie samorządy. Nie wiadomo jeszcze, kiedy będą mogły rozpocząć akcję. Wstępnie planowana była na 19 kwietnia, ale prawdopodobnie w Podlaskiem punkty szczepień masowych zaczną działać w maju.

Zgłoszenia chętnych na szczepienia przyjmują już wszystkie gminy w powiecie siemiatyckim. Punkt szczepień masowych ma działać w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Świętojańskiej w Siemiatyczach. Organizuje go starostwo powiatowe w porozumieniu z innymi samorządowcami.

Jak mówi wicestarosta siemiatycki Sylwester Zgierun wójtowie i burmistrzowie wydelegowali do pracy przy obsłudze punktu swoich pracowników. Zapisy na szczepienia rozpoczęły się, na razie w wersji papierowej, później, jak punkt zacznie działać, mieszkańcy będą wpisywani do systemu, by otrzymać konkretny termin szczepienia.

Nie wiadomo, kiedy rozpoczną się szczepienia w punkcie szczepień masowych w Siemiatyczach, jak też w innych takich miejscach przygotowywanych przez samorządy.


Wolne terminy w szpitalu miejskim w Białymstoku

Cały czas natomiast można przyjmować zastrzyki w placówkach, które od dawna szczepią. Na przykład w szpitalu miejskim w Białymstoku można zaszczepić się prawie od zaraz. Jak mówi koordynator do spraw szczepień w tej placówce Michalina Krakowiak - do końca tego tygodnia dostępnych jest 90 dawek szczepionki firmy Pfizer. Szpital czeka tylko na chętnych.

W tym tygodniu rozpoczęła się rejestracja na szczepienia osób poniżej 60. roku życia. Każdego dnia uruchamiane są zapisy młodszych roczników.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Afery szczepionkowe - felieton Marka Gąsiorowskiego

13.04.2021, 07:27

Od dawna wiadomo, że nic tak nie podnosi sprzedaży gazety jak sensacja na pierwszej stronie. Wiele wskazuje na to, że do klasyki promocji ogólnospołecznych akcji wejdzie inne podobne w swej wymowie powiedzonko. Nic tak dobrze tym przedsięwzięciom nie służy jak afery i bulwersujące fakty medialne. Dzięki nim błaha i oczywista sprawa, taka jak szczepionka, zaczyna z miejsca urastać do rangi dobra przez społeczeństwo wymarzonego.


Wojewoda podlaski podpisał porozumienie o współpracy z 1. Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej

12.04.2021, 15:30

Ma to ułatwić korzystanie z pomocy terytorialsów m.in. podczas walki z pandemią koronawirusa. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i dowódca 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Sławomir Kocanowski podpisali porozumienie o współpracy.


Rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 59 lat

12.04.2021, 07:17

W poniedziałek (12.04) rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 59 lat (rocznik 1962), które wcześniej nie wypełniły formularza zgłoszeniowego. Rejestrować mogą się one przez internet, w punktach szczepień, dzwoniąc na infolinię 989 lub wysyłając SMS pod numer 880-333-333.


Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej po szczepieniu jest bardzo niskie - przypomina prof. Marcin Moniuszko

10.04.2021, 14:12

Rząd zapowiada przyspieszenie systemu szczepień. Więcej specjalistów będzie kierować na szczepienia i je wykonywać. Wśród nich mają być farmaceuci, fizjoterapeuci i położne.


Nie bójmy się aktywności ruchowej na powietrzu - mówi prof. Joanna Zajkowska

9.04.2021, 13:23

- Nie bójmy się aktywności ruchowej na powietrzu, ale nie grupujmy się - mówi ekspertka od chorób zakaźnych prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Przyznała, że ma nadzieję na dalsze spadki liczby zakażeń koronawirusem.


W Podlaskiem powstanie ponad 30 punktów szczepień masowych

8.04.2021, 14:45

34 punkty szczepień masowych mają powstać w województwie podlaskim. Nie jest to jednak liczba ostateczna, bo lista jest jeszcze tworzona. Wnioski samorządów wciąż są sprawdzane - mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Biebrzański Bieg Łosia w Goniądzu, fot. Paweł Wądołowski
REGION
16.06.2024, 08:43, akt. 08:47

W Goniądzu odbędzie się Bieg Łosia

Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenieźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok