Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok wygrywała już 2:0 i zremisowała ze Stalą Mielec [zdjęcia]

Jagiellonia Białystok wygrywała już 2:0 i zremisowała ze Stalą Mielec [zdjęcia]

21.04.2021, 19:57, akt. 22.04.2021, 00:22

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 3:3 (2:1) ze Stalą Mielec w meczu ekstraklasy. Żółto-czerwoni prowadzili już 2:0, później rywale doprowadzili do wyrównania na 2:2. Przed końcem meczu Bogdan Tiru trafił na 3:2, a rywale już w doliczonym czasie doprowadzili do wyrównania.

Jagiellonia Białystok - Stal Mielec, 21.04.2021, fot. Joanna Szubzda

Żółto-czerwoni znów tracą punkty

W ostatniej akcji Stal uratowała cenny punkt w meczu z Jagiellonią. Gospodarze w drugim meczu z rzędu stracili punkty. Kila dni temu w Płocki żółto-czerwoni prowadzili z Wisłą i w ostatniej akcji meczu dali sobie strzelił gola, teraz sytuacja się powtórzyła i Jaga znów tylko zremisowała ze Stalą Mielec, która dramatycznie walczy o pozostanie w ekstraklasie.

Jaga szybko strzeliła gola

Żółto-czerwoni objęli prowadzenie już w 3. min. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Martin Pospisil, w polu karnym najlepiej zachował się Bogdan Tiru, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Stali.

W 12. min. gospodarze cieszyli się z drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Tomas Prikryl. Świetnym podaniem prawie z połowy boiska popisał się Jesus Imaz, który zagrał piłkę pomiędzy dwóch obrońców do wybiegającego na czystą pozycje Prikryla. Czech wyprzedził obrońców i w sytuacji sam na sam z kilkunastu metrów pokonał bramkarza rywali Rafała Strączka.

Przy takim wyniku Jagiellonia nieco cofnęła się, ale w 18. min. rywale zdobyli kontaktowego gola. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował jeden z zawodników Stali, najwyżej do piłki wyskoczył Jonatan De Amo Perez i strzałem głową pokonał Dziekońskiego.

Stal nadal atakowała, a młody bramkarz Jagiellonii bronił m.in. strzały Macieja Jankowskiego i Getingera. Po przeciwnej stronie świetną interwencję zanotował Strączek, broniąc efektownie w 24. min strzał Imaza.

W 45. kapitalnie na bramkę Stali uderzył Jesus Imaz, ale jeszcze lepiej w bramce zachował się golkiper Stali  - Rafał Strączek. W odpowiedzi rywale przeprowadzili groźną akcję zakończoną strzałem do bramki, ale zawodnik Stali był na spalonym i sędzia nie uznał gola.

Chwilę po tej sytuacji arbiter Szymon Marciniak zakończył pierwszą połowę.

Przez pierwszy kwadrans po przerwie większych emocji nie było. W drugiej części spotkania rywale mieli rzut karny, który pewnie wykorzystali. W polu karnym piłkę ręką zagrał Tomas Prikryl. Sędziowie długo analizowali sytuację, ostatecznie Szymon Marciniak podyktował rzut karny. Na gola w 68. min. zamienił go Maciej Domański.

W 85. min. Jagiellonia Białystok zdobyła trzecią bramkę. Znowu rywali pokonał Bogdan Tiru, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Rumun zostałby bohaterem spotkania, gdyby nie akcja gości z ostatniej minuty doliczonego czasu gry. Dadok dośrodkował z prawej strony a celnie głową uderzył Mateusz Mak. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra już w niedzielę (25.04) na wyjeździe z Wartą Poznań.

Jagiellonia Białystok - PGE FKS Stal Mielec 3:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Bogdan Tiru (3), 2:0 Tomas Prikryl (12), 2:1 De Amo Perez (18-głową), 2:2 Maciej Domański (68-karny), 3:2 Bogdan Tiru (85-głową), 3:3 Mateusz Mak (90+5-głową).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Bartosz Kwiecień. PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Żyro.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Mecz bez udziału publiczności.

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński - Kris Twardek (46. Bartosz Bida), Błażej Augustyn, Bogdan Tiru, Godfrey Bitok - Bartosz Kwiecień (63. Jakov Puljic), Taras Romanczuk - Tomas Prikryl, Martin Pospisil, Maciej Makuszewski (63. Konrad Wrzesiński) - Jesus Imaz.

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - De Amo Perez (73. Mateusz Żyro), Mateusz Matras, Marcin Flis - Maciej Urbańczyk, Maciej Domański, Albin Granlund (58. Robert Dadok), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger - Andreja Prokic (58. Petteri Forsell), Maciej Jankowski (46. Łukasz Zjawiński, 86. Mateusz Mak).

Jagiellonia Białystok za porozumieniem stron rozwiązała kontrakt ze słowackim prawym obrońcą - Andrejem Kadlecem.

Jesus Imaz w "jedenastce" kolejki ekstraklasy

20.04.2021, 10:03

Napastnik Jagiellonii Białystok Jesus Imaz znalazł się w "jedenastce" najlepszych piłkarzy 25. kolejki ekstraklasy. Hiszpan strzelił jednego gola w meczu z Wisłą Płock.

Szymon Marciniak poprowadzi mecz Jagiellonii ze Stalą Mielec

19.04.2021, 21:36

Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów najbliższej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w środę (21.04) o 18:00 ze Stalą Mielec, a arbitrem tego spotkania będzie Szymon Marciniak.

Bartłomiej Wdowik: Straciliśmy dwa punkty, powinniśmy ten mecz wygrać

18.04.2021, 17:51

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Płock. Żółto-czerwoni prowadzili już 2:0, ale dali sobie strzelić dwa gole w drugiej połowie. Rywale wyrównali w 96., ostatniej minucie meczu.

Rafał Grzyb: Jesteśmy bardzo mocno niezadowoleni z tego wyniku

18.04.2021, 17:49

Jagiellonia Białystok traci bramkę w 96. min. i remisuje z Wisłą Płock [zdjęcia]

18.04.2021, 16:59

Jagiellonia Białystok zagra z Rakowem Częstochowa w środę, 28 kwietnia

15.04.2021, 23:06

Departament Logistyki Rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy opublikował terminarz 28. kolejki.

Jagiellonia Białystok i Ślepsk Malow Suwałki z dofinansowaniem samorządu województwa

15.04.2021, 14:58

Dwa największe klubu sportowe w naszym regionie po raz drugi dostały po 400 tysięcy złotych z budżetu województwa podlaskiego.

Dwóch zawodników Jagiellonii w "jedenastce" kolejki

13.04.2021, 20:10

Taras Romanczuk i Tomas Prikryl z Jagiellonii Białystok znaleźli się w "jedenastce" kolejki spółki Ekstraklasa.

Rafał Grzyb: Cieszy nas zwycięstwo, na które na swoim boisku czekaliśmy od dłuższego czasu

9.04.2021, 20:16

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 z Cracovią w meczu ekstraklasy. Bramki dla Jagiellonii zdobyli: Bartosz Bida i Taras Romanczuk, dla gości strzelił Thiago. To pierwsza w tym roku wygrana żółto-czerwonych w Białymstoku.