Radio Białystok | Wiadomości | Białostockie uczelnie planują zdalną sesję egzaminacyjną i stacjonarne obrony prac dyplomowych

Białostockie uczelnie planują zdalną sesję egzaminacyjną i stacjonarne obrony prac dyplomowych

autor: Ryszard Minko

7.05.2021, 09:55, akt. 10:18

Nadchodząca sesja egzaminacyjna odbędzie się w większości zdalnie, ale już obrony prac magisterskich i licencjatów raczej w siedzibach uczelni. Tak będzie na Politechnice Białostockiej oraz Uniwersytecie w Białymstoku.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak mówi rektor Politechniki Białostockiej profesor Marta Kosior-Kazberuk, sesja egzaminacyjna będzie zdalna, bo przez ostatni rok zajęcia tez były głównie online. Natomiast obrony prac dyplomowych przeprowadzone będą stacjonarnie z zachowaniem wszelkich obostrzeń.

Podobne rozwiązania będą obowiązywały na największej uczelni publicznej w regionie - Uniwersytecie w Białymstoku. Rektor UwB profesor Robert Ciborowski mówi, że obecna sytuacja epidemiczna nie pozostawia złudzeń, że letnie egzaminy będą wyglądały podobnie jak przed rokiem. To znaczy, że w znacznej mierze sprawdziany będą w formie zdalnej, ale już obrony prac raczej tylko stacjonarnie - informuje rektor.

Profesor Ciborowski dodaje, że dociera do niego coraz więcej pytań od studentów w sprawie kolejnego roku akademickiego. Chcą wiedzieć, czy nadal nauka będzie online, czy może wrócimy do nauczania stacjonarnego.


Dziś możemy powiedzieć tyle, że szykujemy się na powrót do normalności, choć nie od nas to będzie zależało. Jeżeli we wrześniu dowiemy się, ze nie możemy tego zrobić, to oczywiście nie zrobimy - mówi rektor UwB prof. Robert Ciborowski.


Podobne rozwiązania dotyczące sesji egzaminacyjnej, która częściowo odbędzie się stacjonarnie, a częściowo zdalnie obowiązywać będą na Politechnice Białostockiej i Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Przypomnijmy - od trzech semestrów studia odbywają się w formie zdalnej, a zajęcia stacjonarne prowadzone są tylko w przypadku niektórych ćwiczeń w małych grupach.


| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rektor Uniwersytet w Białymstoku chce, by uczelnia miała patrona

5.05.2021, 16:53

Po ćwierćwieczu istnienia Uniwersytet w Białymstoku może zmienić nazwę i zyskać patrona.


Politechnika Białostocka organizuje konkurs - będzie można wygrać indeksy na studia

28.04.2021, 14:49

Politechnika Białostocka organizuje konkurs, w którym będzie można wygrać indeksy na studia.


UMB chce wybudować podziemną aulę pod dziedzińcem głównym Pałacu Branickich

16.04.2021, 13:01

To pomysł, który wzbudza dużo emocji. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku chce wybudować podziemną aulę nawet na tysiąc osób pod dziedzińcem głównym Pałacu Branickich.


"Dziewczyny do ścisłych!" - zachęca Uniwersytet w Białymstoku

15.04.2021, 19:24

Zbyt mało kobiet interesuje się studiowaniem nauk ścisłych, dlatego Uniwersytet w Białymstoku przyłącza się do ogólnopolskiej akcji promującej wśród dziewczyn kierunki zdominowane przez mężczyzn.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok