Radio Białystok | Wiadomości | Samorząd Grajewa dostał dofinansowanie na przebudowę ulic na osiedlu Marii Konopnickiej

Samorząd Grajewa dostał dofinansowanie na przebudowę ulic na osiedlu Marii Konopnickiej

autor: Paweł Wądołowski

8.05.2021, 15:24, akt. 15:39

Kilka ulic w Grajewie będzie kompleksowo zmodernizowanych. Miejski samorząd dostał na tę inwestycję ponad sześć milionów złotych dofinansowania.

fotolia.com
fotolia.com

Jak mówi burmistrz Grajewa, Dariusz Latarowski, mieszkańcy prosili o przebudowę tych ulic od wielu lat. Teraz są one w bardzo złym stanie technicznym, a wiele z nich nie ma utwardzonej nawierzchni.

Prośby mieszkańców dotyczące właśnie tej dzielnicy są od lat. To będzie budowa bardzo długo oczekiwanego ciągu ulic: Łąkowej, Stefczyka, Działkowej, Kwiatowej i Kolejowej na starym Osiedlu Marii Konopnickiej. W tej chwili w większości to są drogi piaskowe, w niektórych miejscach jest kanalizacja sanitarna, wodociąg. Oczywiście wchodzimy w ten projekt z gotową dokumentacją, z gotowymi pozwoleniami. Gdyby tego nie było, nie byłoby szansy na uzyskanie tego dofinansowania 

- wyjaśnia Dariusz Latarowski.

W ramach inwestycji miasto chce kompleksowo przebudować ulice. Nie tylko ich nawierzchnię, ale także wszystkie instalacje. Mimo tego, że dofinansowanie tego nie obejmuje - dodaje Dariusz Latarowski.

Kompleksowo załatwimy sprawę infrastruktury w tym miejscu. Zasadą Rady Miasta i moją jest to, że robimy wszystko, żeby już później nie wchodzić. Czyli zaczynamy oczywiście od tych podstawowych rzeczy, czyli wodociąg, później kanalizacja sanitarna, deszczowa, oświetlenie i chodniki 

- mówi burmistrz Grajewa.

Sama wartość inwestycji drogowych to blisko dziewięć milionów złotych, a dofinansowanie w wysokości siedemdziesięciu procent pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja ma być gotowa do października 2023 roku.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jedna z głównych ulic w Grajewie będzie zmodernizowana

22.04.2021, 08:36

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zrobienie projektu ulicy Ełckiej w Grajewie, czyli miejskiego odcinka drogi krajowej nr 65.


Czy przez wyremontowaną ulicę Klepacką pojadą autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej?

7.04.2021, 16:52

Jest szansa na lepsze skomunikowanie Starosielc z osiedlem Zielone Wzgórza i z centrum Białegostoku. Urzędnicy pracują nad rozwiązaniem, które pozwoli na to, by autobusy z pętli przy kościele Przemienienia Pańskiego skręcały nie tylko w lewo, ale też w prawo w kierunku osiedla Zielone Wzgórza.


Dwie oferty w przetargu na przebudowę alei Myrchów w Białymstoku

6.04.2021, 14:47

Są szanse na przebudowę alei im. Aliny i Andrzeja Myrchów, stworzonej w celu uhonorowania założycieli i twórców biologii akademickiej w Białymstoku. Po kilku przesunięciach terminu składania ofert, do przetargu zgłosiły się dwie lokalne firmy; obie oferty mieszczą się w kwocie zaplanowanej na ten cel przez magistrat.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok