Radio Białystok | Wiadomości | Po zamieszaniu wokół losowania grantów burmistrz Choroszczy rezygnuje ze swojej dotacji na fotowoltaikę

Po zamieszaniu wokół losowania grantów burmistrz Choroszczy rezygnuje ze swojej dotacji na fotowoltaikę

autor: Marcin Mazewski

19.05.2021, 19:13, akt. 20.05.2021, 10:17

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński rezygnuje ze swojego grantu na instalację odnawialnych źródeł energii. Taką decyzję podjął w związku z zamieszaniem przy wyborze osób, którym przyznano dotacje.

źródło: UM Choroszcz
źródło: UM Choroszcz


0:00
0:00
Po zamieszaniu wokół losowania grantów burmistrz Choroszczy rezygnuje ze swojej dotacji - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Chodzi o nazwiska osób, które znalazły się na listach podstawowych i rezerwowych. Ci, którzy trafili na te drugie, wyliczają, że wśród 65 wylosowanych jest duża grupa urzędników, samorządowców i osób pełniących ważne funkcje, na czele z burmistrzem, a losowanie nie było transmitowane.

Od ogłoszenia wyników losowania minęły dwa tygodnie, a w gminie Choroszcz wciąż jest to temat numer jeden. W obliczu zamieszania wokół losowania decyzję o rezygnacji z grantu podjął burmistrz Robert Wardziński. Miejsce burmistrza na liście podstawowej zajmie pierwsza osoba z listy rezerwowej.


- To smutne, że w ogóle niektórzy z mieszkańców uważają, że niektóre osoby nie powinny brać udziału w tym losowaniu. Dlatego żeby nie było tych wątpliwości, postanowiłem - mimo tego, że jestem na tej liście - nie uzupełniać tych dokumentów, nie podpisywać tej umowy - informuje burmistrz.


Część mieszkańców chce, by losowanie powtórzono a w komisji znaleźli się mieszkańcy oraz by tym razem zadbano o transmisję online. - Na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe, a samo losowanie odbyło się zgodnie z regulaminem - stwierdza Robert Wardziński.

Burmistrz dodaje, że niedługo w gminie Choroszcz powinien ruszyć drugi nabór wniosków na unijne granty na fotowoltaikę. Jak wylicza, wówczas kolejnych 70-80 osób będzie mogło otrzymać takie dofinansowanie.

Mieszkańcy swoje wątpliwości co do wyników losowania przedstawili w piśmie marszałkowi. Jak poinformowała nas rzeczniczka marszałka Izabela Smaczna-Jórczykowska, sprawa jest w toku.

| red: zmj, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Studenci PB zaprojektują ogród dla pacjentów szpitala psychiatrycznego w Choroszczy

18.05.2021, 11:16

Ogród, który będzie służył wypoczynkowi, a także terapii pacjentów szpitala psychiatrycznego w Chroszczy, zaprojektują studenci Politechniki Białostockiej. Będzie on zajmował powierzchnię 1,5 tys. metrów kwadratowych.


Granty na OZE w Choroszczy tylko dla VIP-ów? Mieszkańcy skarżą się na niejawny charakter losowania

12.05.2021, 18:01

Wyniki konkursu na unijne dofinansowanie do montażu fotowoltaiki poróżniły mieszkańców gminy Choroszcz. O granty starało się 260 osób. Wylosowano 65 nazwisk, które znalazły się na liście podstawowej i 195 rezerwowych. Ci z drugiej listy skarżą się na niejawny charakter losowania. Zastanawia ich fakt, że wśród "szczęśliwców" jest spora grupa urzędników, samorządowców czy osób publicznych.


Przedwojenne stroje, piłka, zasady gry i efektowny debiut drużyny z Choroszczy w Retro Lidze [zdjęcia]

8.05.2021, 07:47

To był wyjątkowy mecz piłki nożnej w Choroszczy. Niedawno powstała tam drużyna retro futbolu - Strzelec Białystok Choroszcz, która zadebiutowała dziś w Retro Lidze.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok