Radio Białystok | Wiadomości | Wyrok ws. burmistrza Wasilkowa Adriana Łuckiewicza jest prawomocny - włodarz musi zapłacić grzywnę

Wyrok ws. burmistrza Wasilkowa Adriana Łuckiewicza jest prawomocny - włodarz musi zapłacić grzywnę

autor: Michał Buraczewski

26.05.2021, 13:31, akt. 14:36

To już prawomocny wyrok. 500 złotych grzywny musi zapłacić burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz. Zdaniem sądu, włodarz miasta dopuścił się rażącej bezczynności wobec mieszkańców ulicy Niemeńskiej w Białymstoku.

Adrian Łuckiewicz, fot. Monika Kalicka
Adrian Łuckiewicz, fot. Monika Kalicka

Białostoczanie przez ponad rok wysyłali do burmistrza skargi dotyczące nielegalnego dojazdu do osiedla w Nowodworcach. Setki samochodów przejeżdża codziennie po drodze gruntowej gminy Wasilków,  która jest tuż za krawężnikiem ulicy Niemeńskiej w Białymstoku. Połączenie tych dróg jest bezprawne, co potwierdzają białostoccy urzędnicy. 

Mieszkańcy ulicy Niemeńskiej swój problem wielokrotnie zgłaszali do Urzędu Miejskiego w Wasilkowie. Skarżyli się głównie na unoszący się w powietrzu pył i domagali się zlikwidowania uciążliwego dojazdu. Ich pisma pozostawały bez formalnej odpowiedzi. 

Burmistrz Adrian Łuckiewicz nie wydał decyzji albo postanowienia w sprawie wniosku mieszkańców i dlatego dopuścił się bezczynności z rażącym naruszeniem prawa. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny i nałożył na włodarza 500 złotych grzywny. 

Burmistrz nie zgodził się z częścią wyroku dotyczącą rażącego naruszenia prawa i chciał uchylenia kary grzywny. Jego skargę oddalił Naczelny Sąd Administracyjny. Skład sędziowski w uzasadnieniu wskazał między innymi, że zdumienie budzi brak należytego zainteresowania od strony formalnej zgłaszanymi przez mieszkańców problemami. Wyrok jest już prawomocny.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Burmistrz Wasilkowa odmawia wszczęcia postępowania ws. ul. Niemeńskiej w Białymstoku

4.12.2020, 17:40

Mieszkańcy tej ulicy od dawna domagają się zlikwidowania nielegalnego dojazdu do nowego osiedla we wsi Nowodworce w gminie Wasilków.


Sąd administracyjny uchylił decyzję wojewody ws. odwołania dyrektor szkoły podstawowej w Studziankach

2.12.2020, 12:17

Wojewoda podlaski nie miał racji, unieważniając decyzję burmistrza Wasilkowa dotyczącą odwołania dyrektor szkoły w Studziankach. Tak zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku, który rozpatrywał skargę burmistrza na rozstrzygnięcie wojewody.


Sąd nałożył grzywnę na burmistrza Wasilkowa - chodzi o ignorowanie sprawy mieszkańców ul. Niemieńskiej

12.10.2020, 18:34

500 złotych grzywny nałożył Wojewódzki Sąd Administracyjny na burmistrza Wasilkowa Adriana Łuckiewicza. To - jak orzekł sąd - ma zdyscyplinować burmistrza, aby odpowiadał na pisma mieszkańców ulicy Niemeńskiej w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

madredus, stock.adobe.com
TYKOCIN
21.10.2021, 11:06, akt. 22.10.2021, 07:56

Tykocin Pomnikiem Historiiźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok