Radio Białystok | Wiadomości | Łomżyńscy radni uchwalili dyżury aptek

Łomżyńscy radni uchwalili dyżury aptek

autor: Adam Dąbrowski

26.05.2021, 14:10, akt. 14:21

Mimo negatywnej opinii Okręgowej Izby Aptekarskiej, łomżyńscy radni, podczas środowej (26.05) miejskiej sesji, uchwalili dyżury aptek w drugiej połowie tego roku.

Sesja Rady Miejskiej w Łomży, fot. Adam Dąbrowski
Sesja Rady Miejskiej w Łomży, fot. Adam Dąbrowski

Spór pomiędzy farmaceutami i władzami miasta w tej sprawie trwa już od ponad pół roku.

Problem pojawił się, kiedy jedna apteka w mieście, która czynna była przez całą dobę, ograniczyła godziny funkcjonowania. Zgodnie z obowiązującym prawem, radni uchwalili wówczas harmonogram dyżurów nocnych i świątecznych, rozdzielając je pomiędzy wszystkie placówki. Ponieważ jednak wcześniej nie zasięgnęli opinii Okręgowej Izby Aptekarskiej, ich uchwała została uchylona. Przy podejmowaniu następnej nie zajechali już tego obowiązku, chociaż o opinię zwrócono się trochę za późno i nie była brana pod uwagę podczas ustalania dyżurów w pierwszym półroczu tego roku.

Jednak wówczas, jak i teraz Izba Aptekarska negatywnie zaopiniowała przedstawionym im kalendarz. Przesłany wniosek nie zawiera żadnych nowych okoliczności ani propozycji rozwiązania kwestii dyżurów skierowanych do farmaceutów - czytamy w najnowszej opinii. W przypadku pojawienia się takiej propozycji, będącej równocześnie wyrazem dobrej woli i chęci znalezienia partnerskiego rozwiązania, Okręgowa Izba Aptekarska w Białymstoku zweryfikuje swoją opinię w tej sprawie. Mimo to łomżyńscy radni jednomyślnie uchwalili harmonogram dyżurów aptek od 1 lipca do 31 grudnia tego roku, uwzględniając w nim wszystkie takie placówki w mieście.

Łomżyńscy radni na tej samej sesji zgodzili się na sprzedaż z bonifikatą miejskiej działki Agencji Mienia Wojskowego. Wybudowany ma być na niej blok z 50 mieszkaniami dla żołnierzy z łomżyńskiej jednostki i ich rodzin.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowy radny, nowa komisja - sesja rady miejskiej w Łomży

27.01.2021, 13:42

Tę sesję zdominowały sprawy personalne w radzie. Nowy radny, nowe transfery, nowa komisja i nowi przewodniczący dwóch komisji – to wszystko efekty tego posiedzenia rady miejskiej Łomży. Nowy radny to Marcin Dębek, który złożył ślubowanie i zajął w tym gremium miejsce po zmarłym Witoldzie Chludzińskim.


Radni miejscy w Łomży będą mieli nowe laptopy do pracy zdalnej

11.01.2021, 12:19

Nieco ponad 62 tys. zł. kosztować będą laptopy zakupione dla radnych miejskich Łomży.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytulDK8, wypadek w okolicach Rybnik, źródło: Kolizyjne Podlasie
WYPADEK
29.07.2021, 15:05, akt. 20:26

Seria wypadków w regionie

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok