Radio Białystok | Wiadomości | Białostoczanie obawiają się, że po otwarciu Muzeum Pamięci Sybiru pojawią się utrudnienia w ruchu

Białostoczanie obawiają się, że po otwarciu Muzeum Pamięci Sybiru pojawią się utrudnienia w ruchu

autor: Edyta Wołosik

19.06.2021, 11:06, akt. 11:25

Pewne rozwiązania już wprowadzono, ale na duże zmiany komunikacyjne nie ma co liczyć. Tak przynajmniej wynika z dyskusji o organizacji ruchu w okolicy Muzeum Pamięci Sybiru na białostockiej Węglówce.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Białostoczanie obawiają się, że po otwarciu Muzeum Pamięci Sybiru zwiększy się tam ruch i będą problemy z przejazdem - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Sprawą zajmowali się radni z Komisji Infrastruktury Komunalnej po sygnałach, że po planowanym na 17 września otwarciu placówki, ruch może tam się znacznie zwiększyć.

Do Muzeum Pamięci Sybiru prowadzi ulica Wasilkowska, a później małe ulice między domami jednorodzinnymi. Jak mówi przewodniczący Komisji Infrastruktury Komunalnej Maciej Biernacki - problemu na razie nie ma, ale może pojawić się po oficjalnym otwarciu placówki, bo będą tam jeździć nie tylko auta osobowe, ale też autokary. 

Zastanawiam się jak będzie wyglądał lewoskręt z ulicy Wasilkowskiej, jadąc od centrum, bo tam jest dosyć wąsko, ciasno - dodaje.

Urzędnicy tak dużych zmian, jak na przykład przebudowa ulic w tej części miasta nie przewidują. Zapewniają jednak, że będą przyglądać się sytuacji już po otwarciu. Poza tym - jak wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Marzena Dubowska: "pewne zmiany już poczyniliśmy, bo zmieniliśmy pracę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Wasilkowskiej, Traugutta i L. Mierosławskiego i dodaliśmy podfazę umożliwiającą swobodniejszy skręt w lewo, bo przy zatrzymaniu ruchu z kierunku przeciwnego. Został też wyłączony lewoskręt jadąc od Trasy Generalskiej w ulicę Traugutta, by poprawić warunki ruchu i przepustowość, a przede wszystkim bezpieczeństwo".

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Testowanie przed oficjalnym otwarciem Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

15.06.2021, 09:03

Sprawdzają nie tylko to, jak ludzie odbierają wystawę, ale też różne rozwiązania techniczne.


Muzeum Pamięci Sybiru szuka wolontariuszy

27.05.2021, 16:41

Muzeum Pamięci Sybiru poszukuje osób, które będą chciały zaangażować się w pomoc przy oficjalnym otwarciu instytucji. To szansa - jak mówią organizatorzy - na poznanie historii i przeżyć Sybiraków.


Muzeum Pamięci Sybiru zaprezentowało system przewodnika multimedialnego

9.05.2021, 09:05

To ma być najnowocześniejsza wystawa w tej części Polski i Europy.


We wrześniu otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku - Tadeusz Truskolaski skierował zaproszenia do prezydentów RP

26.03.2021, 13:50

To ma być ważna chwila z udziałem wyjątkowych gości. Na prawie pół roku przed planowanym otwarciem w Białymstoku Muzeum Pamięci Sybiru, prezydent miasta - Tadeusz Truskolaski, skierował zaproszenia do obecnego i byłych prezydentów RP, czyli do Andrzeja Dudy, Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy.


Muzeum Pamięci Sybiru rozpoczęło szkolenia dla przewodników

14.03.2021, 12:10

Na początek 50 osób, w przyszłości być może więcej. Powstające w Białymstoku Muzeum Pamięci Sybiru rozpoczęło szkolenia dla przewodników, którzy chcą w przyszłości oprowadzać po tej placówce.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul
DK8, wypadek w okolicach Rybnik, źródło: Kolizyjne Podlasie
WYPADEK
29.07.2021, 15:05, akt. 20:26

Seria wypadków w regionie
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok