Radio Białystok | Wiadomości | Strzały w Jurowcach - policja próbowała zatrzymać kierowcę

Strzały w Jurowcach - policja próbowała zatrzymać kierowcę

autor: Grzegorz Pilat

22.06.2021, 09:18, akt. 10:16

Białostoccy policjanci musieli użyć służbowej broni, by zatrzymać mężczyzn zakłócających porządek na plaży w podbiałostockim Wasilkowie.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Funkcjonariusze dostali informację, że na plaży są 3 osoby, które piją alkohol i zaczepiają dzieci. Później mężczyźni mieli odjechać samochodem osobowym marki Honda. 

Policjanci rozpoczęli poszukiwania i na jednej z ulic Wasilkowa zauważyli jadące auto. Kierowca, zamiast zatrzymać się do kontroli, zaczął uciekać ulicami miasta. W podbiałostockich Jurowcach mundurowi próbowali zatrzymać pojazd z uciekinierami. Wtedy kierowca próbował potrącić interweniującego policjanta. Funkcjonariusze oddali strzały w kierunku samochodu. Jeden z nich przebił oponę, jednak kierowca nie zatrzymał się. Chwilę później policjanci odnaleźli porzuconą osobową Hondę ze śladami po pociskach.

Okazało się, że zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej znani mundurowym. Jeden z nich był poszukiwany przez policję i trafił do aresztu. Przy innym znaleziono narkotyki. Wszyscy zostali zatrzymani. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.


| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przed białostockim sądem zakończył się proces za strzał z wiatrówki do kierowcy

15.06.2021, 13:03

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się we wtorek (15.06) proces apelacyjny 22-latka oskarżonego o to, że w czasie awantury na drodze strzelił do innego kierowcy z wiatrówki. W pierwszej instancji zapadł nieprawomocny wyrok roku więzienia w zawieszeniu i 8 tys. zł zadośćuczynienia.


Białostocki sąd odroczył proces policjanta oskarżonego o przekroczenie uprawnień

26.03.2021, 16:16

Nie udało się białostockiemu sądowi zakończyć w piątek (26.03) procesu policjanta, który użył broni i postrzelił mężczyznę uciekającego przed zatrzymaniem. Prokuratura zarzuca funkcjonariuszowi przekroczenie uprawnień i uważa oddanie strzałów w tej konkretnej sytuacji za bezprawne.


Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie strzelaniny we wsi Przejma Mała w gminie Szypliszki

22.01.2021, 09:14

Rok temu, w nocy z 1 na 2 stycznia, ranny został wtedy około 40-letni suwalczanin. Postrzelono go w kolana i stopę. Wkrótce po zdarzeniu zatrzymano dwóch mężczyzn.


Strzelanina na ulicy w Białymstoku - będzie wniosek o tymczasowy areszt

20.08.2019, 08:52

20-latek, który został zatrzymany w związku ze strzelaniną na ulicy w Białymstoku, w środę (21.08) ma usłyszeć zarzuty - informuje policja. Chodzi o sprzeczkę kierowców, która zakończyła się postrzeleniem 59-letniego mężczyzny na osiedlu Wygoda.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok