Radio Białystok | Wiadomości | Na podlaskich drogach można zobaczyć nietypowe rowery

Na podlaskich drogach można zobaczyć nietypowe rowery

autor: Marcin Gliński

30.06.2021, 15:20, akt. 15:48

Są zrobione z metalu, drewna, nie wszystkie mają tradycyjne siodełka, a na niektórych jeździ się, leżąc. Nietypowe, poziome rowery można będzie w tym tygodniu zobaczyć na podlaskich drogach.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Zlot miłośników nietypowych jednośladów w Podlaskiem - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W naszym regionie trwa zlot miłośników takich nietypowych jednośladów. Niektóre z nich to gotowe pojazdy, które można kupić, ale sporo rowerów wykonali sami uczestnicy zlotu.

- Co roku się zbieramy w różnych miejscach, natomiast w Białymstoku, na Podlasiu nie byliśmy jeszcze nigdy. My na to mówimy rowery poziome, dlatego, że rowerzysta najczęściej siedzi na fotelu i pedałuje nogami do przodu. Po to, żeby było nam wygodnie. Już nikomu z nas nie chce się siedzieć na małym, niewygodnym siodełku. Są ludzie, którzy budują takie rowery, na których leży się na brzuchu i pedałuje nogami z tyłu. Są tacy, którzy zbudowali rowery, na których leży się na plecach. Są najróżniejsze konstrukcje. Do szybkiego, wygodnego przemieszczania się na dużych odległościach nie wymyślono nic lepszego - mówi organizator zlotu Bartosz Nasierowski.

Uczestnicy zlotu nietypowych rowerów odwiedzą m.in. Supraśl, Kruszyniany, Krynki, rozlewiska Narwii, ale będą też podróżować po Białymstoku.

Organizatorzy zapraszają do wspólnych wypraw każdego, nawet jeśli ma tylko tradycyjny rower. A w najbliższą niedzielę nietypowe rowery będzie można oglądać na lotnisku w Krywlanach - tam od 9:00 będą wyścigi a także gry i zabawy.

Plan wycieczek:

- 1 lipca czwartek cały dzień - wycieczka nad rozlewiska Narwii, kładki Śliwno - Waniewo i do Tykocina (od 65km do 95km w zależności od przyjętego wariantu), Start: ul. Dobra 3 w Białymstoku, godzina 9:00, koniec około 18.00.
- 2 lipca piątek - Białystok i okolice – w planie rynek, cerkiew, muzea (Muzeum Zamenhoffa, Muzeum Motoryzacji, Skansen Wsi Polskiej), zabytki itp., Start: ul. Dobra 3, godzina 9:00.
- 3 lipca sobota - wycieczka z kąpielą do Supraśla - tam i z powrotem (35km-45km zależnie od wariantu), Start: ul. Dobra 3, godzina 9:00.
- 4 lipca niedziela – o 9:00, wyjazd na lotnisko na Krywlanach gdzie odbędą się wyścigi, gry i zabawy a także oficjalne zakończenie zlotu.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prosta w obsłudze aplikacja i wygodny sprzęt - to pierwsze reakcje użytkowników miejskich rowerów w Suwałkach

28.06.2021, 14:06

System Suwer działa od piątku (25.06). Na 16 stacjach czeka 160 rowerów, w tym 15 elektrycznych i trzy tandemy. Chętnie korzystają z tego i miejscowi, i turyści.


Bogdan Bakunowicz, Dariusz Zakrzewski i Piotr Krysiewicz

25.06.2021, 14:24

"Myślę, że poprzez te maratony rozpropagujemy nasz region, województwo, bo mamy naprawdę piękny region do jeżdżenia na rowerze, bycia z przyrodą" - mówi Dariusz Zakrzewski.


Seniorzy pokonują Polskę na rowerach, odwiedzają też nasz region

18.06.2021, 07:23

Choć zbliżają się do 70. urodzin, chcą inspirować innych i pokazać, że na rowerze można odkryć wyjątkowe miejsca w Polsce.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Paweł Wądołowski
REGION
27.02.2024, 17:31, akt. 18:25

Powiat grajewski świętuje 25-lecieźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok