Radio Białystok | Wiadomości | Wernisaż w Marchandzie, spektakl w Akademii Teatralnej i spotkania z baletem dla najmłodszych

Wernisaż w Marchandzie, spektakl w Akademii Teatralnej i spotkania z baletem dla najmłodszych

autor: Dorota Sokołowska

8.07.2021, 10:01, akt. 10:09

Najpierw poszukajmy cienia. Dziś znowu upał, lato rozkręca kurki z ciepłem, a my szukamy ochłody.

"Darwin albo dzieci ewolucji" - spektakl dyplomowy w Akademii Teatralnej, fot. Joanna Szubzda
"Darwin albo dzieci ewolucji" - spektakl dyplomowy w Akademii Teatralnej, fot. Joanna Szubzda

Wernisaż wystawy "Prezentacje" w Marchandzie 

To dobra okazja, zęby wybrać się do Niezależnej Galerii Sztuki Marchand na wernisaż zbiorowej wystawy "Prezentacje". Zobaczymy wielu autorów, którzy pokażą swoje ostatnie prace, można też będzie porozmawiać z nimi i wypić łyk wody dla ochłody. Zapraszamy o 18:00, tym bardziej że tematyka i technika prac swobodna, zależna tylko od artystów.
Wystawę można będzie oglądać do 14 sierpnia.


"Darwin albo dzieci ewolucji" w Akademii Teatralnej

W Akademii Teatralnej też chłodno — i do tego można obejrzeć spektakl "Darwin albo dzieci ewolucji". Też o godz. 18:00 – dziś, jutro i pojutrze.

Rezerwacje wyłącznie telefoniczne: +48 85 743 54 53 (pon. – pt., w godz. 9:00-15:00). 

"Darwin albo dzieci ewolucji" to spektakl dyplomowy IV roku białostockiej filii Akademii Teatralnej w Warszawie.

Pod koniec 1831 roku w swoją drugą wyprawę wyruszył statek HMS Beagle. Być może historia szybko by o tej wycieczce na krańce świata zapomniała, ale jakiś los dziejów albo może Bóg chcieli inaczej. Na łódź wsiadł bowiem młody geolog Karol Darwin i odkrył, że świat, w który dotąd wierzyli ludzie, nie jest takim, jakim chcieliby go widzieć.

Dziś, prawie 200 lat później, toczy się nie mniej zażarta dyskusja na temat sensu tego odkrycia. W kraju, który zrodził umysły Mikołaja Kopernika i Marii Skłodowskiej-Curie, w scenografii panującej na całym globie pandemii, najsilniej od lat kwestionowane są zdobycze nauki, a podstawowe pytania o konstrukcję świata zadawane na nowo. Jak pogodzić rzeczy, których pogodzić się nie da? Jak uwierzyć w to, co przekracza granicę ich wyobraźni oraz przede wszystkim, jaki jest sens tej podróży?


Fiesta Balonowa w Białymstoku 

Jeśli jednak lubimy pełnię gorącego lata, można wyjść na wieczorny spacer i zadrzeć głowę do góry. Przez trzy dni na niebie będzie kolorowo od balonów, a to, co będą wyczyniać można określić jako spektakl. Podobno gwarantowana świetna zabawa dla całych rodzin i niezapomniane widowiska. Zaplanowano start 15 balonów.

W trakcie III Fiesty Balonowej planowane jest 5 lotów balonów (w zależności od warunków pogodowych), 3 starty z Białegostoku oraz 2 loty popołudniowe tj. 9 i 10 lipca (piątek i sobota) z Turośni Kościelnej (magiczne tereny doliny Narwi). Początek około 18:00 z Zielonych Wzgórz.


Spotkania z baletem dla najmłodszych

Jest jeszcze jedna propozycja – tym razem na poruszanie się. Oto Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca zaprasza mieszkańców Osiedla Młodych na wakacyjne spotkania z baletem dla najmłodszych! W programie opowiastki o balecie, pokazy fragmentów dzieł baletowych w wykonaniu Tancerzy Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca oraz warsztaty i improwizacje tańca klasycznego dla dzieci.

Zaplanowanych jest 6 spotkań, każde trwające ok. 90 minut. Początek już dziś o 17:00 przy Zwycięstwa 8/1 lok.10 w Białymstoku. Rezerwacja miejsc za pomocą formularza internetowego.
 

"Jak (prze)gotować tradycję" - spotkanie w Galerii Arsenał

I na zakończenie coś smacznego - o 18:00 w Galerii Arsenał spotkanie z artystami i próba odpowiedzi na pytanie: jaki wpływ ma połączenie tradycji kulinarnych na pracę współczesnych artystów w polu sztuki współczesnej? Podobno ma być smacznie!


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Biebrzański Bieg Łosia w Goniądzu, fot. Paweł Wądołowski
REGION
16.06.2024, 08:43, akt. 08:47

W Goniądzu odbędzie się Bieg Łosia

Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenieźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok