Radio Białystok | Wiadomości | 23-latek zakładał konta bankowe na dane znajomych

23-latek zakładał konta bankowe na dane znajomych

autor: Grzegorz Pilat

14.07.2021, 14:09, akt. 15:16

Do 8 lat więzienia grozi mieszkańcowi Zambrowa, który na dane innych osób próbował zakładać internetowe konta bankowe w celu wyłudzenia pożyczek.

źródło: podlaska.policja.gov.pl
źródło: podlaska.policja.gov.pl

Policjanci ustalili, że 23-latek posłużył się danymi co najmniej czterech znajomych. Mundurowych poinformował o tym pracownik banku.


- Pierwszą pokrzywdzoną w tej sprawie była jego koleżanka. 23-latek zrobił zdjęcie jej dowodu osobistego i mając te dane, próbował założyć konto za pomocą aplikacji bankowej. Na kolejnych trzech znajomych 23-latek aż siedmiokrotnie próbował założyć internetowe konta bankowe. Na szczęście bez powodzenia - mówi sierż. sztab. Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.


Zambrowscy kryminalni powiązali te zdarzenia i ustalili, że odpowiedzialnym za wyłudzenia danych i próby założenia kont bankowych jest młody mieszkaniec miasta.


- Tropy zaprowadziły mundurowych do jednego z mieszkań w Zambrowie. Tam złożyli wizytę zaskoczonemu 23-latkowi, który od razu został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał w sumie osiem zarzutów usiłowania oszustwa i posługiwania się cudzymi dokumentami. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - dodaje sierż. sztab. Elżbieta Zaborowska.


Policjanci sprawdzają, czy 23-latek nie próbował założyć kont bankowych na dane innych znajomych. Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkaniec gminy Kuźnica stracił ponad 2600 zł - padł ofiarą oszustów

24.06.2021, 14:20

Mimo wielu policyjnych apeli oszustom wciąż udaje się okradać mieszkańców woj. podlaskiego.


Oszukała ponad sto osób z całej Polski, teraz grozi jej nawet 8 lat więzienia

8.06.2021, 08:39

Mowa o 25-letniej mieszkance powiatu sejneńskiego, która za pośrednictwem popularnych serwisów internetowych wystawiała na sprzedaż ubrania i buty. Kobieta otrzymywała pieniądze, ale towaru nie wysyłała.


Policja znowu przestrzega przed oszustwami na zdalny pulpit

15.05.2021, 15:13

Ponad 40 tys. zł stracił suwalczanin, który zainstalował aplikację do obsługi oszczędności, w rzeczywistości dając przestępcom dostęp do konta. 20 tys. zł skradziono w ten sposób również mieszkańcowi okolic Sokółki. Podlaska policja po raz kolejny przypomina o oszustwach na tzw. zdalny pulpit.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok