Radio Białystok | Wiadomości | Jest szansa na rządowe wsparcie spółdzielców upadłej mleczarni Bielmlek

Jest szansa na rządowe wsparcie spółdzielców upadłej mleczarni Bielmlek

autor: Michał Buraczewski

19.07.2021, 14:52, akt. 20.07.2021, 07:18

Rząd może pomóc spółdzielcom upadłej mleczarni Bielmlek w Bielsku Podlaskim. Specjaliści rozważają wprowadzenie przepisów w tej sprawie.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Poinformował o tym podlaski poseł Partii Republikańskiej Lech Kołakowski, który niedawno wrócił do sejmowego klubu Prawa i Sprawiedliwości. O możliwych formach pomocy rolnikom ma rozmawiać między innymi z premierem Mateuszem Morawieckim.


- Będę w Sejmie, na sejmowej komisji rolnictwa. Będę jutro na spotkaniu w resorcie rolnictwa, jak również na spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. (...) Wstępnie otrzymałem pozytywną informację, natomiast muszą być uzgodnienia prawne, na podstawie których rząd będzie mógł pomóc rolnikom ze spółdzielni - mówi poseł.


Lech Kołakowski wyraża nadzieję, że już we wtorek (20.07)  zapadną decyzje dotyczące pomocy dla spółdzielców Bielmleku. Podlaski poseł przyznaje, że był to jeden z warunków jego niedawnego powrotu do klubu PiS.

Przypomnijmy, że podczas jesiennych protestów przeciwko "piątce dla zwierząt" Lech Kołakowski opuścił szeregi partii rządzącej.


- Rozmawiając z liderami Prawa i Sprawiedliwości, swój powrót warunkowałem poparciem potrzebnych dla polskiego rolnictwa ustaw. (...) To jest sprawa powszechnych ubezpieczeń rolnych, retencji, rynków rolnych, kwestii związanych ze zliberalizowaniem przepisów weterynaryjnych, jak również udzieleniem pomocy rolnikom ze spółdzielni Bielmlek - podkreśla poseł.Jak poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, postulaty Lecha Kołakowskiego są warte przyjęcia.

Natomiast po tym, jak decyzja o upadłości Bielmleku stała się prawomocna, syndyk spółdzielni wznowił wysyłkę wezwań do zapłaty. Zgodnie z obowiązującymi teraz przepisami rolnicy mają spłacić 20 z blisko 300 milionów złotych długu spółdzielni.


| red: zmj, mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Lech Kołakowski

2.07.2021, 12:05

"Wróciłem do obozu Zjednoczonej Prawicy, żeby zrealizować obietnice złożone rolnikom" - powiedział Polskiemu Radiu Białystok poseł Lech Kołakowski.


Mleczarnia w Bielsku Podlaskim idzie pod młotek - biegli wycenili majątek po upadłej spółdzielni

1.06.2021, 12:59

Wartość majątku po upadłej mleczarni w Bielsku Podlaskim jest większa, niż się spodziewano. Biegli wycenili niedziałający już zakład na 150 milionów złotych - to o 10 milionów złotych więcej niż wcześniej szacowali rzeczoznawcy.


"Studium upadku" - reportaż Michała Buraczewskiego

26.04.2021, 06:33

Gra toczy się o wielką stawkę. To 20 milionów złotych, które ma zapłacić zaledwie 900 rolników. Spółdzielcy upadłego Bielmleku z Bielska Podlaskiego otrzymują już wezwania do spłaty swoich udziałów.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok