Radio Białystok | Wiadomości | Niektórzy etatowi pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży nie przyszli do pracy

Niektórzy etatowi pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży nie przyszli do pracy

autor: Adam Dąbrowski

13.08.2021, 15:03, akt. 16:11

Nerwowo zaczął się w piątek (13.08) dzień pracy w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

Fotolia.com
Fotolia.com


0:00
0:00
Niektórzy etatowi pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży nie przyszli do pracy - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Etatowi pracownicy, którzy mieli objąć swoją zmianę, nie przyszli do pracy, a zamiast tego zaczęły napływać od nich zwolnienia lekarskie.

Okazało się, że z powodu zwiększonej absencji, na dyżurach muszą zostać pracownicy z nocnej zmiany - m.in. ratownik - kierowca Kazimierz Borkowski, który jest także przewodniczącym "Solidarności" w pogotowiu.

- Moja kierownik zespołu poszła na zwolnienie. Od godziny 6:00 strasznie jest na SORze - mówi ratownik.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży Sławomir Szajda nie uważa tej sytuacji za zagrażającą w jakiś sposób funkcjonowaniu pogotowia.

- W tej chwili mamy zwiększoną ilość zwolnień lekarskich. Jeżeli chodzi o ratowników medycznych, to są najczęściej zwolnienia jedno, dwudniowe. Sytuację mamy taką, że pogotowie ratunkowe w Łomży stara się kompensować braki kadr. I miejmy nadzieję, że uda nam się w najbliższym czasie sytuację rozwiązać pozytywnie i robimy wszystko żeby zabezpieczyć rejon działania naszego pogotowia - mówi Sławomir Szajda.

Z dyrektorem łomżyńskiego pogotowia o sytuacji kadrowej, ale także i stanie finansów rozmawiał wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.

Po spotkaniu z dyrektorem pogotowia stwierdził, że niezbędne jest wypracowanie kompromisu. Ale by do niego doszło, potrzebne jest wspólne spotkanie wszystkich zainteresowanych.

- Nie może urząd marszałkowski interweniować bezpośrednio w pracę jednostki budżetowej. Tu trzeba bardzo ostrożnie wyważyć stronę pracodawcy, ale też wziąć pod uwagę postulaty załogi. Takie spotkanie związków zawodowych, przedstawicieli pracowników i dyrekcji, ale też organu prowadzącego jakim jest zarząd województwa powinno się odbyć, musimy tutaj się dogadać w jaki sposób tą sytuację rozwiązać - mówi Marek Olbryś.

Sytuacją w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, nie tylko w  Łomży, ale także w Białymstoku i w Suwałkach zarząd województwa podlaskiego zamierza poświęcić swoje spotkanie na początku przyszłego tygodnia - zapowiedział Marek Olbryś.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W tym tygodniu nowy konkurs dla ratowników medycznych białostockiego pogotowia

3.08.2021, 15:15

Jeszcze w tym tygodniu dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku ogłosi konkurs dla ratowników medycznych. W ubiegłym tygodniu umowy kontraktowe wypowiedziało ponad 120 osób, głównie ratowników i kilka pielęgniarek i pielęgniarzy.


Przeszło stu ratowników medycznych z białostockiej stacji pogotowia wypowiedziało kontrakty

31.07.2021, 12:02

Ponad stu ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku wypowiedziało umowy kontraktowe. Dodatkowo jeszcze wypowiedzenia złożyło około 30 pielęgniarek i innych pracowników kontraktowych.


Na Sejneńszczyźnie karetki pogotowia coraz częściej błądzą między gospodarstwami

25.06.2021, 08:55

Wszystko przez to, że władze gmin chaotycznie numerują nowo powstałe zabudowania.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
DAJ SIĘ ZACZAROWAĆ W NIE TEATRZEfot. Marta Sołtys
REGION
27.05.2022, 22:09, akt. 28.05.2022, 07:18

Rozpoczęły się Dni Augustowa

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok