Radio Białystok | Wiadomości | Niektóre podlaskie organizacje stanęły w obronie funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy

Niektóre podlaskie organizacje stanęły w obronie funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy

autor: Edyta Wołosik

27.08.2021, 14:13, akt. 15:02

Kilka podlaskich organizacji stanęło w obronie funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy, którzy pracują na polsko-białoruskiej granicy.  

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Niektóre podlaskie organizacje stanęły w obronie funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W specjalnym stanowisku dziękują im za przeciwdziałanie nielegalnemu przekraczaniu granicy. Zachęcają też mieszkańców całego kraju do wzięcia udziału w akcji na Facebooku.  

Jak mówi Michał Mikucki z Młodzieży Wszechpolskiej: "żeby okazać swoją wdzięczność i podziękować tym, którzy pracują na rzecz naszego wspólnego bezpieczeństwa".  

Stanowisko, oprócz działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, podpisali też m.in. Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych - Okręg Białystok, Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze "Podziemie" i Instytut Suwerennej.  

Dziś też ma się rozpocząć akcja na Facebooku "Dziękujemy za obronę polskich granic #murem za strażą graniczną". Tam będzie napisany list, który każdy będzie mógł (poprzez media społecznościowe lub mailem) wysłać do straży granicznej. 

W ostatnim czasie nasiliła się fala nielegalnej migracji na polsko-białoruskiej granicy. Tylko w sierpniu zanotowano ponad trzy tysiące takich prób. W pobliżu podlaskiej wsi Usnarz Górny - po stronie białoruskiej koczuje - według danych Straży Granicznej - 28 imigrantów.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zmieniła się liczba cudzoziemców koczujących na granicy przy Usnarzu Górnym - informuje SG

27.08.2021, 12:04

Zmienia się liczba osób w obozowisku cudzoziemców koczujących przy polsko-białoruskiej granicy na wysokości wsi Usnarz Górny - poinformowała w piątek (27.08) rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Według danych pograniczników, jest tam 28 imigrantów, w tym cztery kobiety.


Imigranci wciąż próbują przekraczać polsko-białoruską granicę

27.08.2021, 08:44

Nielegalni imigranci ciągle próbują przekraczać polsko-białoruską granicę.


Usnarz Górny: Duchowni chcieli przekazać paczki koczującym po białoruskiej stronie granicy z Polską

26.08.2021, 16:38

Paczki z lekami, suchym prowiantem i wodą chcieli przekazać w czwartek (26.08) imigrantom koczującym k. Usnarza Górnego duchowni Kościoła katolickiego i ewangelicko-reformowanego. Rozmawiali o tym ze służbami mundurowymi, ale zgody nie uzyskali. Dary zostawili u wolontariuszy.


Na polsko-białoruskiej granicy rozpoczęła się budowa płotu [zdjęcia, wideo]

26.08.2021, 09:09

Ma to być dodatkowa zapora przed nielegalnymi imigrantami. Na polsko-białoruskiej granicy rozpoczęła się budowa płotu. Jego powstanie zapowiadał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.


Mieszkańcy przygranicznych wsi w gminie Lipsk obawiają się nielegalnych imigrantów

25.08.2021, 11:30

Mimo, że do tej pory nikt z nich nie był agresywny, a jedyne kontakty ograniczały się do prośby o jedzenie i wykonanie telefonu do straży granicznej, to nie wiedzą, czego mogą się po nich spodziewać.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok