Radio Białystok | Wiadomości | Straż Graniczna prowadzi kontrole na drogach, zatrzymuje samochody osobowe

Straż Graniczna prowadzi kontrole na drogach, zatrzymuje samochody osobowe

29.08.2021, 18:26, akt. 1.09.2021, 18:03

Straż Graniczna prowadzi kontrole na drogach przy granicy z Białorusią. Zatrzymuje auta osobowe, sprawdza zawartość bagażników. Rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska PAP poinformowała, że w niedzielę (29.08) nie było wzmożonych kontroli, a SG dział tak samo od kilkunastu tygodni.

źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej
źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Jeden z patroli Straży Granicznej zatrzymywał samochody do kontroli na lokalnej drodze w miejscowości Łużany, położonej między Bobrownikami, gdzie znajduje się przejście graniczne z Białorusią, a Kruszynianami.Funkcjonariusze wyposażeni w pistolety maszynowe przyglądali się podróżującym i sprawdzali zawartość bagażników. Na uwagę jednego z kierowców, że w niewielkim bagażniku jego auta nie zmieściłaby się nawet jeden imigrant, funkcjonariusz odpowiedział: "Nie wie pan, ile osób jest przewożonych w ten sposób". Wyjaśnił, że obecnie jest wiele prób nielegalnego przekroczenia granicy i każdego dnia, z tego powodu jest zatrzymywanych wielu cudzoziemców.

Rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska poinformowała, że w niedzielę do godziny 16:00 były 53 próby nielegalnego przekroczenia granicy na odcinku białoruskim. Wszystkie zostały udaremnione.

Przyznała, że trudno ocenić, czy obecnie mamy do czynienie z trendem malejącym, jeżeli chodzi o próby nielegalnego przekroczenia granicy.

Dodała, że z informacji uzyskanych od osób zatrzymanych w minionych dniach wynikało, iż więcej prób przejścia do Polski przez "zieloną" granicę było, kiedy odnotowywano większą liczbę lotów z Bagdadu do Mińska.

Zapewniła, że w niedzielę liczba patroli SG nie była zwiększona. "Działamy tak samo od kilku tygodni" – oznajmiła Michalska.Od kilkunastu dni po białoruskiej stronie granicy koczuje grupa migrantów. Przejście do Polski uniemożliwiają im SG policja i wojsko.

Według informacji SG w obozowisku jest 24 lub nieco więcej osób; fundacja Ocalenie, której pracownicy i wolontariusze jest w Usnarzu Górnym, czyli po polskiej stronie i komunikują się z imigrantami za pomocą megafonów, otrzymuje od nich informacje, że w obozie są 32 osoby.


źródło: PAP | red: sk, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Straż Graniczna zatrzymała kolejne osoby, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy

25.08.2021, 11:37

W sierpniu funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 20 osób, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy.


W sierpniu odnotowano prawie 3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski

25.08.2021, 10:37

Od początku sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 2,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.


Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace nad budową płotu na granicy polsko-białoruskiej [zdjęcia, wideo]

23.08.2021, 16:53

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace nad budową płotu na granicy polsko-białoruskiej; płot zbudowany będzie z zasieków i będzie miał 2,5 m wysokości. Informacje o tym przekazał w poniedziałek (23.08) minister Mariusz Błaszczak na polsko-białoruskiej granicy w okolicach miejscowości Kopczany w powiecie augustowskim.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
NIETEATR Zrobie co zechce

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok