Radio Białystok | Wiadomości | Strażnicy graniczni i żołnierze zatrzymali osoby, które niszczyły płot na granicy z Białorusią

Strażnicy graniczni i żołnierze zatrzymali osoby, które niszczyły płot na granicy z Białorusią

autor: Wojciech Szubzda

29.08.2021, 20:18, akt. 22:00

Strażnicy graniczni i żołnierze zatrzymali grupę osób, która niszczyła zabezpieczenia na polsko-białoruskiej granicy.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Wyposażeni w narzędzia, mieli przecinać drut kolczasty. Zatrzymano ich na odcinku granicy, który zabezpieczają funkcjonariusze straży granicznej z Kuźnicy - mówi rzeczniczka podlaskiego oddziału straży granicznej major Katarzyna Zdanowicz.


Funkcjonariusze straży granicznej wspólnie z żołnierzami wojska polskiego zatrzymali 13 osób, w tym 12 obywateli Polski i jednego obywatela Holandii za zniszczenie zapory technicznej na polsko-białoruskiej granicy. W tej chwili trwają czynności w celu postawienia tym osobom zarzutów - mówi major Katarzyna Zdanowicz.Na razie nie wiadomo, jakie zarzutu usłyszą zatrzymane osoby. W grupie 13 zatrzymanych osób jest m.in. Bartosz K. z Fundacji Otwarty Dialog.Do tej sprawy odniósł się minister spraw wewnętrznych i administracji Marusz Kamiński. Funkcjonariusze z innych oddziałów straży granicznej, wojsko i policja. Coraz więcej osób pomaga funkcjonariuszom z podlaskiego oddziału straży granicznej w ochronie polsko-białoruskiej granicy.

Żołnierzy z różnych jednostek z całego kraju jest już 1800. Wcześniej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiadał, że ta liczba wzrośnie do dwóch tysięcy. Część z nich buduje płot, aby nielegalni imigranci nie wkraczali do Polski. W ochronie granicy pomaga też 70 policjantów.

| red: sk, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Straż Graniczna prowadzi kontrole na drogach, zatrzymuje samochody osobowe

29.08.2021, 18:26

Straż Graniczna prowadzi kontrole na drogach przy granicy z Białorusią. Zatrzymuje auta osobowe, sprawdza zawartość bagażników. Rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska PAP poinformowała, że w niedzielę (29.08) nie było wzmożonych kontroli, a SG dział tak samo od kilkunastu tygodni.


61 osób próbowało przekroczyć nielegalnie polsko-białoruską granicę

29.08.2021, 10:26

61 osób minionej doby próbowało nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę.


Straż Graniczna: koczujący na granicy z Polską otrzymali jedzenie

26.08.2021, 10:35

Sytuacja migrantów koczujących na Białorusi przy granicy z Polską w Usnarzu Górnym k. Krynek nie zmienia się. Widzimy, że jedzą. Zostały dostarczone im między innymi konserwy i chleby - powiedziała w czwartek (26.08) rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Dodała, że pogranicznicy nie widzą, aby któraś z osób była chora.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok