Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 7 lat więzienia grozi 28-latkowi, który w Kolnie miał ukraść katalizator z samochodu

Ponad 7 lat więzienia grozi 28-latkowi, który w Kolnie miał ukraść katalizator z samochodu

14.09.2021, 15:07, akt. 15:11

Ponad 7 lat więzienia grozi mężczyźnie, który miał ukraść katalizator z jednego z samochodów w Kolnie. 28-latek uciekając przed policją rozbił samochód na jednym z drzew kilkadziesiąt kilometrów dalej. Okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

O kradzieży katalizatora z samochodu w Kolnie policjantów poinformowali przechodnie. Mundurowi ustalili markę i numery rejestracyjne samochodu oraz to, że auto odjechało w kierunku Pisza.

W związku z tym mundurowi przekazali tę informację kolegom z tamtej komendy. Niespełna pół godziny później, na jednej z ulic w Piszu, zauważyli oni poszukiwanego opla. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Po kilkunastokilometrowym pościgu swoją jazdę zakończył na drzewie. Okazało się, że za kierownicą osobówki siedział 28-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego 

- mówi rzecznik podlaskiej policji podinsp. Tomasz Krupa.

W samochodzie 28-latka policjanci znaleźli m.in. skradziony katalizator.

Policjanci znaleźli też narzędzia służące do jego wycięcia. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 28-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do listopada 2023 roku, a jego auto nie posiadało aktualnych badań technicznych. Kolneńscy policjanci znaleźli w jego bieliźnie zawiniątko foliowe z zawartością suszu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Policjanci ustalili, że 28-latek był już karany za oszustwa 

- dodaje podinsp. Tomasz Krupa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży w warunkach recydywy i posiadania środków odurzających. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pomimo obowiązującego zakazu.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn - są podejrzani o kradzieże katalizatorów z samochodów

2.08.2021, 13:54

Do pięciu lat więzienia grozi mężczyznom podejrzanym o kradzieże katalizatorów z samochodów zaparkowanych na białostockich parkingach. Policjanci zatrzymali 20 i 27-latka na osiedlu Zielone Wzgórza.


W Białymstoku złodzieje kradną z aut katalizatory - policja apeluje o czujność

25.06.2021, 15:25

Aż 16 katalizatorów ukradli złodzieje w czerwcu z samochodów zaparkowanych w Białymstoku. To kosztowne części, dlatego policjanci apelują o większą czujność i zwracanie uwagi na obce osoby i pojazdy pojawiające się na osiedlowych parkingach.


Mieli kraść części z aut - dwaj mechanicy z Siemiatycz zatrzymani

8.12.2020, 15:25

Przy okazji naprawy samochodów - kradli z nich części. Podejrzanych o to dwóch mechaników z Siemiatycz zatrzymali podlascy policjanci.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
30.11.2021, 13:54, akt. 15:24

Kończy się ósmy sezon BiKeRa


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok