Radio Białystok | Wiadomości | Były dziennikarz Radia Białystok - Wawrzyniec Kłosiński - został laureatem nagrody im. Z. Glogera

Były dziennikarz Radia Białystok - Wawrzyniec Kłosiński - został laureatem nagrody im. Z. Glogera

autor: Adam Dąbrowski

21.09.2021, 14:19, akt. 15:07

"Za popularyzowanie ziemi łomżyńskiej oraz redagowanie i wydawanie publikacji regionalnych" - były dziennikarz Polskiego Radia Białystok Wawrzyniec Kłosiński - został laureatem tegorocznej edycji Nagrody Zygmunta Glogera.

źródło arch. pryw. Wawrzyńca Kłosińskiego
źródło arch. pryw. Wawrzyńca Kłosińskiego

Razem z nim medale i nagrody otrzymają w tym roku: badacz polskich legend miejskich profesor Dionizjusz Cubala z Wilkowic i regionalista śląski profesor Ryszard Kaczmarek z Tychów.

Kapituła przyznała także trzy wyróżnienia, które odbiorą: Krzysztof Chojnacki i dr Elżbieta Ciborska (oboje z Warszawy) oraz Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Inicjatorem medali i nagród imienia pochodzącego z Podlasia historyka, etnografa i regionalisty był prezes Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego STOPKA w Łomży Jerzy Zagórski.

W tym roku przyznano je po raz 32., a będą wręczone podczas uroczystej gali 24 września. Będzie jej towarzyszyć sesja naukowa pt. "Kultura wobec kryzysu".

Laureatką Medalu i Nagrody Zygmunta Glogera dwa lata temu była nasza redakcyjna koleżanka Dorota Sokołowska.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Muśnięcie świętości" - reportaż Doroty Sokołowskiej

4.06.2021, 00:01

Dwa historyczne dni 30 lat temu były w Łomży bardzo wietrzne - wiatr szargał i zrywał dekoracje przygotowane na wizytę najważniejszego gościa w dziejach Łomży, czyli Jana Pawła II.


Dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej Artur Gaweł i publicysta Piotr Brysacz wyróżnieni przez kapitułę Nagrody i Medalu im. Zygmunta Glogera

27.09.2020, 10:49

Profesor nauk ścisłych popularyzujący w środowisku inteligencji technicznej kulturę muzyczną, policjant śledzący losy zaginionych zabytków i pomagający je odzyskiwać, czy mieszkanka Katowic promująca na Śląsku kulturę skandynawską - to tylko niektórzy z nagrodzonych w tegorocznej, 31. edycji Nagrody i Medalu im. Zygmunta Glogera.


Wręczono Nagrody i Medale Zygmunta Glogera - wśród laureatów dziennikarka Radia Białystok

8.10.2019, 18:54

Slawista z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Aleksander Naumow, działające w Dworku Lutosławskich - Muzeum Przyrody w Drozdowie i nasza koleżanka - Dorota Sokołowska to laureaci tegorocznych Nagród i Medali Zygmunta Glogera.


Potomkowie Zygmunta Glogera proszą ministra kultury o pomoc w sprawie sporu z białostockim browarem

27.12.2017, 07:00

Potomkowie Zygmunta Glogera próbują dochodzić swoich praw wobec białostockiego browaru - o interwencję proszą ministra kultury.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok