Radio Białystok | Wiadomości | SG zatrzymała kolejne osoby za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy

SG zatrzymała kolejne osoby za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy

22.09.2021, 09:31, akt. 09:37

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali cztery osoby za pomaganie w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej - poinformowała w środę (22.09) straż graniczna.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Straż Graniczna poinformowała, że do zatrzymań doszło we wtorek, 21 września. Wśród czterech zatrzymanych osób, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy z Białorusi do Polski są dwaj obywatele Tadżykistanu, a także obywatel Ukrainy i obywatel Polski.

Dwaj obywatele Tadżykistanu studiowali w Polsce. Kolejni zatrzymani to Polak, mieszkaniec województwa śląskiego oraz Ukrainiec, który przekroczył granicę na paszporcie biometrycznym.

Wcześniej SG poinformowała, że we wtorek służby odnotowały 188 prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 19 imigrantów, w większości obywateli Gwinei i Iraku, ale także Kamerunu, Nigerii, Syrii, Kuby, Konga i Sri Lanki.

Jak przekazała Straż Graniczna 11 osób to grupa zatrzymana na terenie służbowej odpowiedzialności placówki SG w Kuźnicy. Cztery z tych osób było na tyle wycieńczone, że konieczne było przewiezienie ich do szpitala. U trzech z nich badania potwierdziły zakażenie koronawirusem.

"Prosimy wszystkie osoby, które miały z nimi kontakt o przebadanie się w kierunku SARS-CoV-2" - zaapelowała ppor. Anna Michalska ze Straży Granicznej. Jednocześnie poinformowała, że hospitalizowane osoby czują się lepiej.

Jak dodała Anna Michalska, pozostałe osoby trafiły do placówki SG, gdzie potwierdzana jest ich tożsamość, ponieważ nie miały przy sobie dokumentów. Rzecznik zaznaczyła, że w momencie potwierdzenia tożsamości będą kierowane wnioski o umieszczenie ich w strzeżonych ośrodkach.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już prawie 4,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.


źródło: PAP | red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


prof. Daniel Boćkowski

21.09.2021, 08:20

"To władze białoruskie są odpowiedzialne za kryzys, władze białoruskie są odpowiedzialne za to, że tych ludzi w takich warunkach przez te granice przeganiają" - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Premier o sytuacji migrantów na granicy polsko-białoruskiej

20.09.2021, 11:11

Na skutek hipotermii, wycieńczenia zmarły co najmniej trzy osoby, które przekroczyły polską granicę z Białorusią; staramy pomagać się wszystkim, którzy przekroczyli granicę, uratowaliśmy życie ośmiu osobom, które zostały uwięzione w rozlewiskach rzeki Supraśl - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.


Straż Graniczna: w rejonie przygranicznym znaleziono ciała trzech osób

19.09.2021, 18:03

- Dzisiaj, tj.19.09, w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura - poinformowała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna.


Nielegalni imigranci ugrzęźli na bagnach - siedmiu trafiło do szpitala

19.09.2021, 16:33

Przez kilka godzin funkcjonariusze straży granicznej wspólnie z strażą pożarną, wojskiem i policją prowadzili akcję ratowniczą na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl przy granicy polsko-białoruskiej, gdzie ugrzęzło 8 nielegalnych imigrantów - poinformowała w niedzielę rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.


Straż Graniczna: Ostatniej doby było ponad 240 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

18.09.2021, 12:37

Ostatniej doby funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 243 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano jednego nielegalnego imigranta, obywatela Syrii - poinformowała w sobotę (18.09) rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

madredus, stock.adobe.com
TYKOCIN
21.10.2021, 11:06, akt. 22.10.2021, 07:56

Tykocin Pomnikiem Historiiźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok