Radio Białystok | Wiadomości | Wiceminister Bartosz Grodecki oraz szef Agencji Frontex z wizytą na granicy polsko-białoruskiej

Wiceminister Bartosz Grodecki oraz szef Agencji Frontex z wizytą na granicy polsko-białoruskiej

4.10.2021, 16:01, akt. 16:08

Wiceminister Bartosz Grodecki oraz Fabrice Leggeri – Dyrektor Wykonawczy Agencji Frontex przebywali w poniedziałek (4.10) z wizytą na granicy polsko-białoruskiej. W wizycie wziął również udział gen. bryg. SG Grzegorz Niemiec – zastępca komendanta głównego Straży Granicznej.

Źródło: Straż Graniczna
Źródło: Straż Graniczna

Wizyta miała na celu przedstawienie trudnej sytuacji na tym odcinku granicy zewnętrznej Unii Europejskiej. Sytuacja ta jest wynikiem działań hybrydowych reżimu białoruskiego i wymaga nadzwyczajnych środków w zakresie wzmocnienia ochrony granic oraz zapewnienia bezpieczeństwa strefy Schengen. 

Wiceminister Bartosz Grodecki przekazał podczas wizyty informacje na temat obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz działań podejmowanych przez polski rząd w celu zapewnienia bezpieczeństwa granicy i powstrzymania dalszych działań reżimu Łukaszenki. Podkreślił także, że Polska zapobiega nielegalnym przekroczeniom granicy przez migrantów kierowanych na granicę przez białoruskie służby. 

Fabrice Leggeri – Dyrektor Wykonawczy Agencji Frontex zapoznał się z działaniami Straży Granicznej i był pod wrażeniem środków wykorzystanych do odpowiedniego zabezpieczenia granicy. Podziękował również Polsce za współpracę z Agencją Frontex od początku kryzysu oraz bieżącą wymianę informacji i dostarczanie Agencji danych na temat sytuacji na polskim odcinku granicy zewnętrznej UE. Polska aktywnie pomagała także innym krajom znajdującym się pod presją migracyjną. Między innymi udostępniła niezbędny sprzęt i funkcjonariuszy na potrzeby operacji Frontexu na Litwie. 

Wizyta na wschodniej granicy Polski jest wynikiem codziennej współpracy pomiędzy kierownictwem Agencji Frontex a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

źródło: gov.pl | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policja zatrzymała kurierów przewożących nielegalnych imigrantów

4.10.2021, 12:10

Podlaska policja wyjaśnia okoliczności przewozu imigrantów w samochodach zatrzymanych w Białymstoku i w powiecie siemiatyckim. W sumie SG przekazanych zostało 25 osób, co do których są podejrzenia, iż nielegalnie przekroczyły wschodnią granicę. Kierowcy odpowiedzą za pomoc w organizowaniu takiego nielegalnego przekroczenia granicy.


Paweł Łatuszka

4.10.2021, 08:23

"Trzeba, żeby cały świat demokratyczny popatrzył na sytuację na Białorusi, zrozumiał, że jest przestępca, któremu udzielono głosu w CNN. Poprzez amerykańską telewizję terrorysta zaczął mówić" - zwraca uwagę były minister kultury Białorusi.


Minionej doby odnotowano 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

1.10.2021, 09:26

Straż Graniczna odnotowała w czwartek (30.09) ponad 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - poinformowała SG. Zatrzymano 18 nielegalnych imigrantów.


Jacek Słoma

1.10.2021, 07:39

"Oprócz tych kontroli, na które się natykamy, nie ma większych niedogodności. Prace rolnicze przebiegają bez zakłóceń, my się przemieszczamy w obrębie naszych pól bez najmniejszych problemów" - mówi Jacek Słoma.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowaniefot. Renata Reda
WARTO TAM BYĆ
30.11.2022, 07:13, akt. 1.12.2022, 07:36

Wigilijne gotowanie w Przystawańcach
fot. Edyta Wołosik
BIAŁYSTOK
30.11.2022, 07:31, akt. 10:02

Kończy się sezon BiKeR-aźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok