Radio Białystok | Wiadomości | Kolejny rekord - Straż Graniczna odnotowała prawie 670 prób nielegalnego przekroczenia granicy

Kolejny rekord - Straż Graniczna odnotowała prawie 670 prób nielegalnego przekroczenia granicy

7.10.2021, 08:38, akt. 18:35

W środę (06.10) strażnicy graniczni odnotowali 667 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali siedmiu obywateli Turcji - poinformowała rano Straż Graniczna. Z kolei za pomocnictwo w przekroczeniu granicy zatrzymano 13 osób.

źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej
źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

"Kolejne rekordy. Wczoraj tj. 06.10 funkcjonariusze SG odnotowali 667 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski, zatrzymali 7 imigrantów ob. Turcji. Pozostałym próbom zapobieżono. Za pomocnictwo, podobnie jak wczoraj, zatrzymano aż 13 osób: 10 cudzoziemców i 3 Polaków" - podała Straż Graniczna na Twitterze.Nielegalni imigranci dostają dokładne instrukcje, jak i gdzie mają przekroczyć granicę - przekazała na Twitterze Straż Graniczna, publikując też nagranie z polsko-białoruskiej granicy.

"Ochrona granicy polsko-białoruskiej w wydaniu białoruskich służb. Nielegalni imigranci dostają dokładne instrukcje jak i gdzie mają przekroczyć granicę" – podała w czwartek na Twitterze Straż Graniczna.

SG zamieściła również film z nagraniem z polsko-białoruskiej granicy. Na nagraniu widać, jak białoruscy funkcjonariusze udzielają wskazówek imigrantom przy przekraczaniu granicy.Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 14 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. W czwartek wieczorem Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. W piątek (1 października) w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

źródło: PAP | red: mag, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


SG: Tylko 44 proc. migrantów złożyło wnioski o ochronę międzynarodową

6.10.2021, 14:21

Tylko 44 proc. nielegalnych migrantów przebywających w ośrodkach zamkniętych Straży Granicznej złożyło wnioski o ochronę międzynarodową - mówiła w środę (06.10) rzeczniczka SG ppor. Anna Michalska. "Nie wszystkie osoby chcą składać takie wnioski ze względów ekonomicznych. Liczą na socjale w Niemczech" - dodała.


Szef MON: Zapewnienie szczelności granicy kluczowym zadaniem Wojska Polskiego i Straży Granicznej

6.10.2021, 14:17

Zapewnienie szczelności granicy z Białorusią jest obecnie kluczowym zadaniem Wojska Polskiego i Straży Granicznej; w najbliższych dniach wojskowe śmigłowce będą wykonywały patrole powietrzne wzdłuż granicy polsko-białoruskiej - oświadczył szef MON Mariusz Błaszczak.


Prawie 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy; 2 zatrzymanych imigrantów

6.10.2021, 08:02

We wtorek (5.10) strażnicy graniczni odnotowali 483 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali dwóch obywateli Iraku - poinformowała w środę (6.10) rano Straż Graniczna.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok