Radio Białystok | Wiadomości | Od grudnia będzie można wypożyczać książki w nowej filii Książnicy Podlaskiej

Od grudnia będzie można wypożyczać książki w nowej filii Książnicy Podlaskiej

autor: Wojciech Szubzda

26.10.2021, 10:57, akt. 11:57

W Białymstoku powstanie nowa filia Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego. Znajdzie się w jednym z bloków przy ul. 42. Pułku Piechoty na osiedlu Wygoda.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

W tej części miasta brakowało takiego miejsca - mówi dyrektorka Książnicy Podlaskiej Beata Zadykowicz.

- Popatrzyliśmy na mapę Białegostoku i stwierdziliśmy, że są takie obszary miasta, nowe osiedla, gdzie praktycznie nie ma miejsca na wydarzenia kulturalne. Zaczęliśmy szukać lokalu na nową filię i znaleźliśmy takie miejsce na osiedlu Wygoda - wyjaśnia Beata Zadykowicz.

Tłumaczy, że lokalizacja od razu przypadła do gustu pracownikom Książnicy.

Zauroczyło nas samo osiedle, ale również to, że jest tam bardzo dużo małych dzieci i młodych rodziców. Uznaliśmy, że będzie to odpowiednie miejsce dla dzieci, gdzie będziemy mogli nie tylko wypożyczać książki, ale również organizować zajęcia edukacyjne - mówi Beata Zadykowicz.

Władze Książnicy planują, że filia nawiąże współpracę z osiedlowym przedszkolem, żeby dzieci z tej placówki mogły brać udział w zajęciach w bibliotece.

Lokal pod nową siedzibę osiedlowej biblioteki ma ok. 70 metrów kwadratowych. Do dyspozycji czytelników będzie kilkanaście tysięcy książek.

- Możemy tam umieścić 12 tys. pozycji. W szczególny sposób będziemy zwracać uwagę na księgozbiór dla dzieci, ale również na wszelkie nowości, które pojawiają się na rynku wydawniczym dla dorosłych. Będzie to przede wszystkim beletrystyka, która cieszy się największą popularnością naszych czytelników. Ludzie bardzo często czytają kryminały. Chcą również wypożyczać książki, które były nagradzane i oczywiście będziemy to proponować - mówi Beata Zadykowicz.

Nowa - 16. filia Książnicy Podlaskiej na osiedlu Wygoda ma być otwarta na początku grudnia, będzie z niej można korzystać od poniedziałku do piątku. 

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Książnica Podlaska zaprasza miłośników gier planszowych

11.10.2021, 19:50

W Białymstoku rozpoczął się kolejny sezon spotkań z grami planszowymi. Książnica Podlaska wraz z Fundacją Grający Białystok rozpoczęły współpracę. Chcą w ten sposób integrować graczy.


Nowa siedziba biblioteki Uniwersytetu w Białymstoku oddana do użytku

17.06.2021, 15:18

Nowa siedziba biblioteki Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie znajduje się wypożyczalnia, czytelnia, wewnętrzny dziedziniec i magazyn na 1 mln woluminów, została oddana do użytku - poinformowano w czwartek (17.06) na konferencji prasowej. Budowa trwała dwa lata, a inwestycja kosztowała ponad 30 mln zł.


Otwarta jest letnia czytelnia Książnicy Podlaskiej [zdjęcia]

3.06.2021, 09:19

Miejski, letni klimat, panorama Białegostoku i… literatura. Od środy (02.06) otwarta jest letnia czytelnia Książnicy Podlaskiej.


Beata Zadykowicz - nowa dyrektor Książnicy Podlaskiej

9.05.2021, 11:10

Ewolucja czy rewolucja - co czeka największą bibliotekę w Podlaskiem?
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok