Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczęła się zbiórka upominków dla dzieci funkcjonariuszy służących na granicy

Rozpoczęła się zbiórka upominków dla dzieci funkcjonariuszy służących na granicy

autor: Michał Buraczewski

16.11.2021, 14:28, akt. 14:37

Fundacja Polska Pomoc, stowarzyszenie Shidokai Karate "Białe Niedźwiedzie" i Sport Club Karate Białystok rozpoczęły zbiórkę upominków, które znajdą się w mikołajkowych paczkach dla dzieci funkcjonariuszy służących na granicy z Białorusią.

fot. Michał Buraczewski
fot. Michał Buraczewski

Jak mówi białostocki radny PiS Henryk Dębowski, przekazując prezenty można okazać wsparcie dla policjantów, żołnierzy i strażników granicznych.


Chcielibyśmy przede wszystkim podziękować im oferując taką skromną pomoc. Prosimy mieszkańców Białegostoku, województwa podlaskiego, jak również mieszkańców całej Polski, którzy chcą się zaangażować w naszą akcję, żeby przysyłali do 4 grudnia różnego rodzaju pluszaki, słodycze, książki, upominki. Przekażemy je 6 grudnia na Mikołajki jako prezenty dla naszych małych bohaterów - dodaje.


Jak mówi wiceprezes Fundacji Polska Pomoc Katarzyna Siemieniuk, to trudny czas dla dzieci nie tylko z powodu tęsknoty za rodzicami. Wskazuje, że niekiedy w szkołach dzieci funkcjonariuszy są znieważane przez rówieśników.


Są zaczepiane, w jakiś sposób obrażane, za to że ich rodzice służą na naszej granicy. To w jaki sposób się odnosimy w przestrzeni publicznej, jak się wypowiadamy to też dociera do dzieci. Dzieci między sobą o tym rozmawiają i też niestety dwojako rozumieją - zaznacza.


Katarzyna Siemieniuk nie wyklucza, że mikołajkowa akcja "Paczka dla Małego Bohatera" potrwa dłużej i prezenty będą trafiać do dzieci także na święta.

Upominki można przynosić między 9:00, a 15:00 do siedziby Fundacji Polska Pomoc przy ulicy Świętojańskiej 24/2 w Białymstoku. Wolontariusze mogą także odbierać dary z domów,  wystarczy zadzwonić pod numer 664 922 773 lub 793 794 321.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Powstał rządowy portal z informacjami z granicy [zdjęcia]

14.11.2021, 17:36

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o uruchomieniu portalu informacyjnego ze zdjęciami i nagraniami wideo z granicy.


Premier Mateusz Morawiecki: polska granica będzie ostateczną barierą dla działań Łukaszenki

14.11.2021, 12:15

Polska granica będzie skuteczną i ostateczną barierą dla działań Alaksandra Łukaszenki; z premierami Litwy i Łotwy rozważamy uruchomienie artykułu 4. NATO – powiedział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej premier Mateusz Morawiecki.


Abp Józef Guzdek dziękuje żołnierzom, funkcjonariuszom SG i policjantom za ich służbę na granicy

11.11.2021, 07:46

"W narodowe Święto Niepodległości nie wystarczy dziś modlitwa i zapalone znicze na mogiłach poległych. Z nadzieją i wdzięcznością patrzymy na was - żołnierzy Wojska Polskiego, którzy strzeżecie suwerenności naszych granic" - napisał w specjalnym przesłaniu Administrator Apostolski Ordynariatu Polowego abp Józef Guzdek.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenie


"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok