Radio Białystok | Wiadomości | Policja zatrzymała kolejnych trzech tzw. kurierów przewożących migrantów

Policja zatrzymała kolejnych trzech tzw. kurierów przewożących migrantów

19.11.2021, 07:18, akt. 07:37

Trzech kolejnych tzw. kurierów przewożących osoby nielegalnie przebywające w Polsce zatrzymała ostatniej doby podlaska policja. To dwaj obywatele Niemiec oraz Ukrainiec z kartą pobytu w Polsce. Osoby te zatrzymano "w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy" - podała w piątek (19.11) podlaska policja.

Źródło: Podlaska Policja / Twitter
Źródło: Podlaska Policja / Twitter

Jedno zdarzenie miało miejsce w Milejczycach. Policjanci zatrzymali tam volkswagena transportera na niemieckich tablicach rejestracyjnych, którym kierował obywatel Niemiec. W samochodzie było dwóch obywateli Iraku. Na udostępnionych mediom zdjęciach z tego zdarzenia widać, że jedna osoba była ukryta w schowku, a druga - jak podał rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, pod startą ubrań.

Drugi zatrzymany przez policjantów obywatel Niemiec na drodze pomiędzy miejscowościami Gredele i Koszele (gmin Orla) przewoził w oplu pięciu obywateli Syrii.

Obywatela Ukrainy zatrzymano w Boratyńcu Lackim (gmina Siemiatycze). Podlaska policja poinformowała, że zauważono saaba, który stał za zabudowaniami.

"Niedaleko samochodu stał mężczyzna, obywatel Ukrainy posiadający kartę pobytu na terytorium Polski. Powiedział policjantowi że przewoził czterech obcokrajowców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę RP, lecz wysiedli z samochodu. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód został odholowany na parking dowodów rzeczowych" - podano w komunikacie. Policja dodała, że osób, które nielegalnie przebywają w Polsce przy tym aucie nie było.

Od początku kryzysu migracyjnego przy granicy z Białorusią, policja zatrzymała w Podlaskiem 283 tzw. kurierów w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dwie duże grupy imigrantów przedostały się do Polski z terytorium Białorusi

9.11.2021, 20:04

Dwie bardzo liczne grupy imigrantów przedostały się do Polski z terytorium Białorusi. Kilkudziesięcioosobowe grupy cudzoziemców sforsowały ogrodzenia w okolicach Krynek i Białowieży. Wszystkich zatrzymano.


Podlascy policjanci zatrzymali kolejnego "kuriera" przewożącego migrantów

9.11.2021, 08:18

Kolejnego kuriera przewożącego osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę zatrzymali podlascy policjanci. To obywatel Libii, który przewoził trzech Syryjczyków.


Areszt dla kuriera i pasażera, którzy karetką przewozili migrantów

8.11.2021, 13:24

Na dwa miesiące decyzją sądu trafił do aresztu 31-letni kierowca i 29-letni pasażer, którzy karetką przewozili pięciu migrantów - poinformowała w poniedziałek (08.11) policja. Mężczyźni usłyszeli zarzut pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy.


Podlaska policja zatrzymała kolejnych "kurierów"

8.11.2021, 08:39

Kolejne trzy osoby podejrzane o pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy z Białorusią zatrzymali podlascy policjanci.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok