Radio Białystok | Wiadomości | Związkowcy SG zawiadomili prokuraturę o wpisach w mediach społecznościowych - mówią o zniesławieniu funkcjonariuszy

Związkowcy SG zawiadomili prokuraturę o wpisach w mediach społecznościowych - mówią o zniesławieniu funkcjonariuszy

22.11.2021, 13:27, akt. 13:35

Związkowcy ze Straży Granicznej zawiadomili prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia we wpisach w mediach społecznościowych funkcjonariuszy służących na granicy z Białorusią. NSZZ funkcjonariuszy SG deklaruje też pomoc prawną tym pogranicznikom, którzy jej potrzebują.

źródło: Twitter Straż Graniczna
źródło: Twitter Straż Graniczna

O zawiadomieniach złożonych w stołecznej prokuraturze, dotyczących trzech osób, poinformował w poniedziałek (22.11) dziennikarzy w Białymstoku Marcin Kolasa - szef zarządu głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG. Jak mówił, to zawiadomienia wobec osób, które "zniesławiały i znieważały funkcjonariuszy".

Jest to dla nas tym bardziej przykre, że w sytuacji kiedy funkcjonariusze, bez względu na porę dnia i pogodę chronią naszą granicę, pozostawili rodziny, byli bardzo brutalnie atakowani przez służby reżimu białoruskiego, padały w mediach społecznościowych bardzo przykre słowa

- mówił Marcin Kolasa. Zadeklarował też pomoc prawną Związku wszystkim potrzebującym jej funkcjonariuszom.

Dopytywany nie ujawnił danych osób, których zawiadomienia dotyczą; mówił że związkowcy nie chcą "promować" tych osób. "To były bardzo skandaliczne i haniebne wypowiedzi (...). Chodzi o wpisy osób, które naszym zdaniem nie rozumieją tego, co się dzieje na granicy. Które takimi wypowiedziami powodowały, że mogły wpłynąć na morale funkcjonariuszy w takim ciężkim okresie. Że funkcjonariusze się zastanawiali, z jakiego powodu są tak atakowani, czy dla tych osób, które to robią jest ważne, żeby miały dużo "lajków" na swoich wypowiedziach, czy dla nich ważna jest ochrona granicy państwowej" - mówił Kolasa.

Pytany o morale służb na granicy z Białorusią ocenił, że jest ono bardzo dobre. "Służby są zjednoczone, co pokazały i działania w Kuźnicy i to, co się dzieje każdego dnia na granicach pokazuje, że morale naszych służb jest na wysokim poziomie" - dodał. Mówił też, że jeśli są jakieś "kwestie do wyjaśnienia" zarówno z Komendą Główną SG czy z MSWiA to od razu są "wyjaśniane i załatwiane na miejscu".

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Augustów. Oburzenie po słowach policjanta na temat sytuacji na granicy

22.11.2021, 10:00

Funkcjonariusze policji i Straży Granicznej nie chcą wykonywać rozkazów swoich dowódców, po służbie szukają pocieszenia w alkoholu i uciekają na zwolnienia lekarskie. Takie tezy wygłaszał jeden z augustowskich policjantów podczas spotkania, jakie odbyło się w miejscowym domu kultury.


Grupa 150 osób próbowała nielegalnie przekroczyć granicę w okolicach Dubicz Cerkiewnych

22.11.2021, 09:06

Grupa około 150 agresywnych osób próbowała wedrzeć się w niedzielę (22.11) do Polski. W rezultacie na odległość kilku metrów przedostało się 70 osób. Zdarzenie nadzorowane było przez białoruskie służby - przekazała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.


SG: ostatniej doby 346 prób nielegalnego przekroczenia granicy

22.11.2021, 08:14

Ostatniej doby odnotowano 346 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała w poniedziałek (22.11) Straż Graniczna.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Polska – Francja, 2024.06.25, fot. Grzegorz Pilat
EURO 2024
25.06.2024, 07:36, akt. 21:07

Remis na pożegnanie EURO
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok