Radio Białystok | Wiadomości | MON: W rejonie Białowieży udaremniono kolejną próbę nielegalnego przekroczenia granicy

MON: W rejonie Białowieży udaremniono kolejną próbę nielegalnego przekroczenia granicy

23.11.2021, 08:43, akt. 08:48

W rejonie Białowieży udaremniono kolejną próbę nielegalnego przekroczenia granicy - przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej, dodając, że atak "agresywnych migrantów" był wspierany przez białoruskie służby. Granicę z Polską próbowało przekroczyć 50 osób.

źródło: twitter.com/Straz_Graniczna
źródło: twitter.com/Straz_Graniczna


"Rejon Białowieży: kolejna próba nielegalnego przekroczenia granicy została wczoraj udaremniona przez żołnierzy i funkcjonariuszy. Atak agresywnych migrantów był wspierany przez białoruskie służby" - napisało na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej, dołączając do wpisu filmik, na którym widać nocne zajście na granicy. Polscy funkcjonariusze oślepiani są latarkami, a w tle słychać wulgarne okrzyki."Agresywni migranci wspierani przez białoruskie służby każdego dnia próbują nielegalnie przedrzeć się przez naszą granicę. Tak jak od wielu tygodni, tak też dziś w nocy polscy żołnierze i funkcjonariusze zatrzymują hybrydowy atak Łukaszenki oraz bronią Polskę i całą Europę" - dodał na swoim profilu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

O tym, że 50 cudzoziemców próbowało sforsować granicę na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Białowieży, poinformowała wcześniej na Twitterze Straż Graniczna.

Na polsko-białoruskiej granicy trwa kryzys migracyjny wywołany przez reżim prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Chodzi o zorganizowaną akcję sprowadzania migrantów na Białoruś, by ci potem próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Polską. Regularnie dochodzi do prób siłowego forsowania granicy oraz prowokacji ze strony służb białoruskich.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


SG: Ostatniej doby zanotowano 174 próby nielegalnego przekroczenia granicy

23.11.2021, 08:24

Ostatniej doby zanotowano 174 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała we wtorek (23.11) Straż Graniczna. 66 cudzoziemcom wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium naszego kraju.


Grupa 150 osób próbowała nielegalnie przekroczyć granicę w okolicach Dubicz Cerkiewnych

22.11.2021, 09:06

Grupa około 150 agresywnych osób próbowała wedrzeć się w niedzielę (22.11) do Polski. W rezultacie na odległość kilku metrów przedostało się 70 osób. Zdarzenie nadzorowane było przez białoruskie służby - przekazała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.


Dwustuosobowa grupa próbowała forsować granicę w okolicach Dubicz Cerkiewnych [wideo]

20.11.2021, 10:17

Na odcinku ochranianym przez placówkę w Dubiczach Cerkiewnych w piątek (19.11) było kilka prób forsowania granicy. Największa grupa liczyła ok. 200 osób. Grupy były bardzo agresywne. Oprócz kamieni używano też gazu łzawiącego - poinformowała rzecznik SG ppor. Anna Michalska.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok