Radio Białystok | Wiadomości | Seniorka z Białegostoku oszukana metodą "na prokuratora", straciła 80 tys. zł

Seniorka z Białegostoku oszukana metodą "na prokuratora", straciła 80 tys. zł

autor: Michał Buraczewski

25.11.2021, 13:24, akt. 13:29

To kolejny przypadek, kiedy przestępcy wykorzystali ufność i dobre serce starszej osoby. Ponad 80 tysięcy złotych straciła seniorka z Białegostoku oszukana metodą "na prokuratora".

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Do seniorki zadzwoniła kobieta, która powiedziała, że córka 78-latki spowodowała wypadek - mówi asp. Katarzyna Molska-Zarzecka z białostockiej policji:


Seniorka odebrała telefon od nieznanej kobiety i usłyszała, że jej córka spowodowała wypadek, w wyniku którego kilka osób zostało rannych. Dodała, że jej córka może trafić do więzienia, jeżeli nie "załatwi” tego z prokuratorem - informuje asp. Molska-Zarzecka.


Zaraz po tej rozmowie telefon seniorki zadzwonił kolejny raz:


Tym razem w słuchawce seniorka usłyszała mężczyznę. Rzekomy prokurator potwierdził słowa swojej poprzedniczki i polecił kobiecie zebrać wszystkie swoje oszczędności w domu. Seniorka zgodnie z poleceniem spakowała pieniądze w pudełko po butach i przekazała nieznajomemu mężczyźnie, który zapukał do jej drzwi. W ten sposób straciła ponad 80 tysięcy złotych - mówi Katarzyna Molska-Zarzecka.


Tylko wczoraj białostoccy policjanci odnotowali trzy inne próby takiego wyłudzenia. Funkcjonariusze przypominają, że nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych czynnościach i nie domagają się pieniędzy.

Do naszej redakcji zadzwonił wnuk oszukanej kobiety i poprosił o pomoc w odnalezieniu przestępców. Jak poinformował, elegancko ubrany mężczyzna, który odebrał pieniądze od seniorki, był wczoraj około godz. 13 na ulicy Gedymina na osiedlu Jaroszówka. Każdy, kto widział podejrzanego, proszony jest o kontakt z policją.


| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Próbowali ukraść katalizator - wpadli na gorącym uczynku

24.11.2021, 19:25

Do 5 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom przyłapanym na wycinaniu katalizatorów z samochodów w Białymstoku.


Uwierzyli, że syn miał wypadek - małżeństwo z Grajewa straciło oszczędności życia

24.11.2021, 16:03

Starsze małżeństwo z Grajewa straciło oszczędności życia po tym, jak dali się oszukać mężczyźnie podającemu się przez telefon za policjanta.


Przed białostockim sądem zakończył się proces apelacyjny syna gwiazdy disco polo

23.11.2021, 16:45

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się we wtorek (23.11) proces odwoławczy 32-latka, w pierwszej instancji nieprawomocnie skazanego za naruszenie - orzeczonego prawomocnym wyrokiem - zakazu kierowania pojazdami. Apelację złożył obrońca. Wyrok ma być ogłoszony na początku grudnia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok