Radio Białystok | Wiadomości | Białostocka maturzystka tworzy aplikację uczącą krytycznego myślenia

Białostocka maturzystka tworzy aplikację uczącą krytycznego myślenia

autor: Ryszard Minko

26.11.2021, 14:35, akt. 14:45

Młodzi ludzie chcą aktywnie działać na rzecz edukacji przyszłości, a nie tylko odtwarzać sztywny program nauczania. Tak uważa uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku Dominika Jacejko.

Fotolia.com
Fotolia.com

Tegoroczna maturzystka rozpoczyna właśnie pracę nad startupową aplikacją fUture, która ma pomagać w nauce krytycznego myślenia. Jak wyjaśnia, opracowany algorytm będzie przeprowadzał użytkownika przez różne przypadki i pokazywał, że każda z odpowiedzi może być do zaakceptowania. - W ten sposób chcemy pokazać, że nie musimy oceniać odpowiedzi tylko według ustalonego schematu, którego jesteśmy uczeni w szkole - zaznacza uczennica.

Projekt właśnie otrzymał milion złotych dofinansowania z fundacji EdTech Poland. Dominika Jacejko opowiadała o swoim projekcie podczas East Desing Days - dwudniowej imprezy Wydziały Architektury Politechniki Białostockiej dotyczącej nowoczesnego designu i projektowania.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Druk 3D tematem spotkania przedsiębiorców z Klastra Obróbki Metali

25.11.2021, 17:50

To nowoczesna technologia wykorzystywana m.in. do tworzenia prototypów. Coraz więcej podlaskich przedsiębiorstw korzysta z druku 3D.


Będą konferencje, wykłady i wystawy - zbliża się kolejna edycja East Design Days w Białymstoku

22.11.2021, 16:10

"Spotkajmy się przy stole" - to hasło tegorocznej, czwartej edycji East Design Days w Białymstoku. W trakcie wydarzenia organizatorzy chcą zaprezentować jak województwo podlaskie łączy desing, technologię i biznes. Zaplanowano cztery bloki tematyczne i m.in. konferencje, wykłady, wystawy i koncerty.


Zmagania EastRobo 2021 na Politechnice Białostockiej [zdjęcia]

20.11.2021, 12:21

Ponad 60 drużyn z Polski, Litwy, Łotwy i Białorusi wzięło udział w turnieju EastROBO 2021. To największa impreza robotyczna w Polsce północno-wschodniej, w której rywalizują konstruktorzy robotów zbudowanych z klocków LEGO.


Firma z Łomży otrzymała milion złotych na stworzenie systemu komunikacji opartego na sztucznej inteligencji

6.10.2021, 15:31

Milion złotych dofinansowania na stworzenie systemu komunikacji opartego na sztucznej inteligencji dostała łomżyńska firma. EvoBot 2 to startup, który działa w inkubatorze Parku Przemysłowego w Łomży.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok