Radio Białystok | Wiadomości | W Książnicy Podlaskiej powstanie e-platforma do komunikacji z czytelnikami

W Książnicy Podlaskiej powstanie e-platforma do komunikacji z czytelnikami

autor: Marcin Gliński

1.12.2021, 13:25, akt. 14:03

Powstanie studio do nagrań wideo, e-platforma do komunikacji z czytelnikami i sklep online. Książnica Podlaska jeszcze w tym roku rozpocznie realizację projektu, dzięki któremu poprawi się jakość świadczonych tam usług cyfrowych.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

Inwestycja jest możliwa dzięki wsparciu Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego. W środę (01.12) dyrektor Książnicy Podlaskiej i marszałek Artur Kosicki podpisali porozumienie w tej sprawie.

- Będziemy mogli zbudować i wyposażyć studio nagrań wideo. Bo Książnica Podlaska to nie tylko książki, ale również szereg ciekawych spotkań autorskich. Będziemy mogli transmitować spotkania w lepszej jakości. Zamontujemy taką e-platformę e-usług, gdzie będziemy mogli komunikować się z naszymi czytelnikami. Po nowym roku uruchomimy sklep internetowy, gdzie będzie można kupować nasze wydawnictwa, ale również gadżety. Kiedy zacznie to wszystko u nas funkcjonować, będziemy instytucją nowej generacji - mówi dyrektor Książnicy Podlaskiej Beata Zadykowicz.

Projekt pozwoli pracownikom Książnicy Podlaskiej lepiej działać online - uważa marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

- Ten projekt to inwestycja warta 2,5 mln zł, z czego 2 miliony to są środki z funduszy europejskich. Będzie możliwy zakup sprzętu cyfrowego, budowanie platformy, studia nagrań, tak, żeby było można te działania statutowe realizować właśnie online - mówi Artur Kosicki.

Oprócz powstania e-platformy i studia nagrań, Książnica Podlaska będzie wyposażona również w nowe komputery. Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w grudniu, ale czytelnicy będą mogli korzystać z e-usług w Książnicy od wiosny przyszłego roku.

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku to największa biblioteka w regionie. Oprócz głównej siedziby ma 16 filii na terenie miasta.

Dofinansowanie na e-usługi pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dieta dla osób starszych - cykl spotkań w Książnicy Podlaskiej

28.10.2021, 14:42

Seniorzy dowiedzą się m.in., jak przygotowywać zdrowe posiłki i wspomagać odporność dzięki odpowiedniej diecie. W Książnicy Podlaskiej rozpoczął się cykl spotkań edukacyjnych "Zdrowa jesień".


Od grudnia będzie można wypożyczać książki w nowej filii Książnicy Podlaskiej

26.10.2021, 10:57

W Białymstoku powstanie nowa filia Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego. Znajdzie się w jednym z bloków przy ul. 42. Pułku Piechoty na osiedlu Wygoda.


Książnica Podlaska zaprasza miłośników gier planszowych

11.10.2021, 19:50

W Białymstoku rozpoczął się kolejny sezon spotkań z grami planszowymi. Książnica Podlaska wraz z Fundacją Grający Białystok rozpoczęły współpracę. Chcą w ten sposób integrować graczy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok