Radio Białystok | Wiadomości | Straż Graniczna odnotowała kolejne 43 próby nielegalnego przekroczenia granicy

Straż Graniczna odnotowała kolejne 43 próby nielegalnego przekroczenia granicy

5.12.2021, 08:58, akt. 10:27

Minionej doby (4.12) odnotowano 43 próby nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. Poinformowała o tym na Twitterze Straż Graniczna.

źródło: Twitter Straży Granicznej
źródło: Twitter Straży Granicznej

Funkcjonariusze wydali 7 nakazów opuszczenia terytorium naszego kraju. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy zatrzymano 2 obywateli Ukrainy.W Dubiczach Cerkiewnych w sobotę, około godz. 19, grupa 30 osób zaczęła szturmować granicę. Rzucali kamieniami w kierunku naszych posterunków, rozcinali concertinę - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.


Rzucanie kamieniami w kierunku naszych posterunków, rozcinanie concertiny. Bardzo dużo laserów i latarek zaczęło nas oślepiać. Oczywiście wszystko przy służbach białoruskich" - powiedziała Anna Michalska.


Anna Michalska podała, że w rezultacie 11 osób przeszło przez granicę. Zostały one zatrzymane i doprowadzone do linii granicy. Rzeczniczka dodała, że nie ma informacji, żeby ktoś z funkcjonariuszy ucierpiał.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


SG: 62 próby nielegalnego przekroczenia granicy

4.12.2021, 09:17

Ostatniej doby zanotowano 62 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała w sobotę (4.12) Straż Graniczna. Dodała, że funkcjonariusze SG wydali 10 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.


Gruzin zatrzymany za przewóz osób nielegalnie przebywających w Polsce

4.12.2021, 08:12

Kolejną osobę - obywatela Gruzji zatrzymała policja w Podlaskiem w związku z przewozem osób, które nielegalnie przebywają w Polsce - poinformował w sobotę (4.12) rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.


SG: trzech Syryjczyków było przez pewien czas zakwaterowanych w Polsce, zanim otrzymaliśmy zgłoszenie

3.12.2021, 15:10

- Z naszych informacji wynika, że trzech Syryjczyków przez pewien czas było zakwaterowanych na terytorium Polski, zanim Straż Graniczna została powiadomiona o nielegalnym przekroczeniu granicy - powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok