Radio Białystok | Wiadomości | Biegi, licytacje, koncert i wolontariusze z puszkami - finał 30. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku

Biegi, licytacje, koncert i wolontariusze z puszkami - finał 30. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

26.01.2022, 13:31, akt. 16:39

Biegi uliczne, licytacje, koncert i wolontariusze z puszkami. Tak przebiegać będzie w Białymstoku 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W środę (26.01) organizatorzy, m.in. szefowa sztabu Natalia Stieszenko, przedstawili program niedzielnego (30.01) wydarzenia.

Fot. Edyta Wołosik
Fot. Edyta Wołosik

To przede wszystkim koncert na Rynku Kościuszki z udziałem takich wykonawców, jak: Waterside, Julia Borowik, Plaster Miodu. Na 20:00 zaplanowano "Światełko do nieba", a po nim "Fire Show".

W ciągu dnia będą też biegi uliczne, pokaz gotowania i licytacje (zarówno podczas koncertu, jak i na allegro).

Miasto Białystok jest partnerem tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na organizację finału przekazało 40 tysięcy złotych.

A celem tegorocznej zbiórki jest pomoc w zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.


Sanie świętego Mikołaja przekazali sztabowi WOŚP pracownicy Politechniki Białostockiej

Własnoręcznie wykonane sanie świętego Mikołaja przekazali sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracownicy Politechniki Białostockiej. Będzie je można wylicytować w niedzielę podczas Wielkiego Finału.

W ich budowę zaangażowane były wszystkie wydziały uczelni - mówi prorektor ds. studenckich Jarosław Szusta.

-  Wydział Architektury zaprojektował koncepcję i rozwiązania konstrukcyjne, Wydział Mechaniczny opracował projekt szczegółowy i realizacyjny sań. Zajmował się też produkcją części metalowych konstrukcji czyli płóz. Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku wykonał całą konstrukcję. W hali EKO-INNO-TECH odbywały się prace montażowe. Wydział Elektryczny odpowiedzialny był za oświetlenie sań Świętego Mikołaja, a Wydział Informatyki przygotował się na transmisję filmów realizowanych w trakcie przejażdżki tymi saniami, a Wydział Inżynierii Zarządzania odpowiedzialny za nagłośnienie tej całej naszej inicjatywy oraz za logistykę. Realizując ten projekt postanowiliśmy, że przekażemy sanie Świętego Mikołaja na cele charytatywne, czyli na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Jarosław Szusta.

Sanie będzie można zobaczyć w niedzielę na Rynku Kościuszki w pobliżu sceny, na której będą koncerty 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

30.12.2021, 18:33

Jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia. Orkiestra zagra "Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok