Radio Białystok | Wiadomości | SG: Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 21 osób

SG: Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 21 osób

28.01.2022, 09:11, akt. 30.01.2022, 13:44

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 21 osób - przekazała w piątek (28.01) Straż Graniczna.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

"W dn.27.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 21 osób" - napisała w piątek na Twitterze Straż Graniczna.SG podała, że na odcinkach ochranianych przez placówki Straży Granicznej w Michałowie, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze cudzoziemcy w grupach od 4 do 9 osób nielegalnie przekraczali granicę przecinając concertinę. "Wszyscy zostali zatrzymani. To obywatele Jemenu, Egiptu, Libanu, Iraku" - dodała SG.Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę Straży Granicznej porucznik Annę Michalską, w piątek do godziny 7:00 rano funkcjonariusze SG zatrzymali kolejnych 18 osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską. "Miało to miejsce na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Michałowie i w Mielniku" - podkreśliła Anna Michalska.

Wskazała, że na odcinku placówki SG w Michałowie funkcjonariusze po północy zatrzymali 6 osób - jednego obywatela Syrii i pięciu obywateli Egiptu. "Praktycznie w tym samym miejscu, gdzie zatrzymaliśmy nielegalnych imigrantów, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy, który przyjechał odebrać imigrantów" - podała.

Z kolei na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku około godziny 5:00 rano funkcjonariusze zatrzymali 11 Irakijczyków i jednego obywatela Afganistanu.

"Nie były to siłowe próby przekroczenia granicy. Osoby te przecięły concertinę i zostały zatrzymane przy linii granicy" - dodała rzeczniczka SG.W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu 2021 r. odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy, czy miejscowi przedsiębiorcy. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego. 

źródło: PAP | red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trwa budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej [zdjęcia, wideo]

27.01.2022, 16:00

Na granicy polsko-białoruskiej rozpoczęła się budowa bariery. "Cała długość bariery będzie wynosić 186 kilometrów. Teraz budowane jest około 20 kilometrów równocześnie" - podkreśliła rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska.


SG: Kolejne 22 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

27.01.2022, 08:24

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 22 osoby - poinformowała w czwartek (27.01) Straż Graniczna.


SG: noc była niespokojna; białoruscy żołnierze oddali strzały z długiej broni

26.01.2022, 08:53

Noc była niespokojna. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze żołnierze białoruscy najpierw przecinali concertinę, a następnie trzy razy w odstępach kilku godzin oddali strzały z broni długiej. Najprawdopodobniej w powietrze - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok