Radio Białystok | Wiadomości | Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać! - akcja Polskiego Radia Białystok i podlaskiej Policji - cz. 2

Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać! - akcja Polskiego Radia Białystok i podlaskiej Policji - cz. 2

autor: Grzegorz Pilat

14.04.2022, 07:36, akt. 08:42

Polskie Radio Białystok we współpracy z podlaską Policją prowadzi kampanię społeczną "Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać". W każdy czwartek o 7:20 i 15:20 będziemy prezentować historie opowiedziane przez mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać! - akcja Polskiego Radia Białystok i podlaskiej Policji - cz. 2 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Osiem różnych historii na naszej antenie

To zdarzyło się naprawdę. Osiem autentycznych historii opowiedzianych przez mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów. Osiem tragedii, utraty oszczędności, często zbieranych przez całe życie... Dziś historia seniorki, która straciła wszystkie oszczędności. Do odsłuchania na naszej antenie o 7:20 i 15:20, a także poniżej.


Zaufała fałszywemu policjantowi. Straciła wszystkie oszczędności


Historia ponad 70-letniej mieszkanki powiatu białostockiego, która oddała oszustom blisko 60 tysięcy złotych.

Przed południem na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił nieznany mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Podał imię, nazwisko, numer odznaki i poprosił, żeby kobieta, dla pewności, zweryfikowała jego tożsamość, wybierając w trakcie rozmowy na telefonie numer alarmowy 112. W słuchawce seniorka usłyszała inny głos, który potwierdził, że taki policjant pracuje na bliżej nieznanej komendzie. 

Pierwszy rozmówca poinformował kobietę, że "policjanci" są w posiadaniu listy klientów bankowych, którzy są zagrożeni kradzieżą pieniędzy. Wypytał dokładnie ile gotówki 70-latka ma w domu. Powiedział też, że przestępcy włamią się do jej mieszkania nocą, okradając ją ze wszystkich oszczędności. Aby temu zapobiec do mieszkania seniorki miał przyjść inny mężczyzna, którego zadaniem było oznakowanie pieniędzy specjalnym proszkiem, który później miał pomóc w ustaleniu sprawców. Chwilę później do drzwi seniorki zapukał mężczyzna w celu oznakowania banknotów. Gotówka była przygotowana na stolę w kuchni. Nieznajomy polecił kobiecie wyjść z pomieszczenia, bo proszek, którym miał znakować banknoty, miał być silnie trujący. Kiedy seniorka wyszła z kuchni zrozumiała, że może to być próba oszustwa. 

Gdy weszła z powrotem, mężczyzna pakował pieniądze do kieszeni kurtki. Seniorka poleciła mu, aby odłożył gotówkę, ale ten wyszedł z mieszkania. Mimo że udało się zatrzymać podejrzanych o to przestępstwo, pieniędzy nie udało się odzyskać. 

Audycje w każdy czwartek

Polskie Radio Białystok we współpracy z podlaską Policją prowadzi kampanię społeczną - "Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać".  W każdy czwartek prezentujemy historie opowiedziane przez mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów. 

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać! - akcja Polskiego Radia Białystok i podlaskiej Policji

7.04.2022, 07:05

Polskie Radio Białystok we współpracy z podlaską Policją rozpoczyna kampanię społeczną "Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać". Od dziś (7.04) w każdy czwartek o 7:20 i 15:20 będziemy prezentować historie opowiedziane przez mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustówfot. Paweł Wądołowski
JEDWABNE
2.07.2022, 12:35, akt. 12:40

Zlot motocyklowy w Jedwabnem

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok