Radio Białystok | Wiadomości | Niemal milion złotych z funduszy unijnych na rozwój obszarów wiejskich

Niemal milion złotych z funduszy unijnych na rozwój obszarów wiejskich

autor: Grzegorz Pilat

28.06.2022, 16:34, akt. 17:16

To pieniądze m.in. na szkolenia, wyjazdy studyjne, konferencje, konkursy czy seminaria. Prawie milion złotych unijnego dofinansowania trafi do różnych organizacji i instytucji działających na podlaskich wsiach.

fot. Paweł Krukowski/UMWP
fot. Paweł Krukowski/UMWP


0:00
0:00
Niemal milion złotych z funduszy unijnych na rozwój obszarów wiejskich - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Umowy z partnerami Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Supraślu podpisał wicemarszałek województwa Sebastian Łukaszewicz. Wśród inicjatyw są m.in. warsztaty kulinarne.


- Zamierzamy zorganizować specjalne warsztaty dla gospodyń wiejskich z naszego powiatu. Chcemy zachować od zapomnienia te ważne przepisy z naszych stron, aby przekazywać je następnym pokoleniom - mówi starosta białostocki Jan Perkowski.


Wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz zapewnia, że zarząd województwa podlaskiego dołoży wszelkich starań, żeby KSOW dalej funkcjonował bez przeszkód i inwestował w obszary wiejskie.


- W tym roku jest to kwota o 350 tys. zł większa niż rok temu. Serdecznie gratuluję dobrze napisanych wniosków, życzę satysfakcji z realizacji projektów i dziękuję, że tak chętnie angażujecie się w nasze konkursy - podkreśla Sebastian Łukaszewicz.


Przeszło 85 tys. zł trafiło do Stowarzyszenia N.A.R.E.W. - Narwiańskiej Akcji Rozwoju Ekonomicznego Wsi.


- W ramach dofinansowania sześć gmin będzie w stanie zrealizować raporty na temat poprzedniej perspektywy finansowej od 2016 do 2021 roku. Są one niezbędne, żeby się rozliczyć z wykonanych już inwestycji. Dla nas jest to bardzo ważne z uwagi na to, że te środki musielibyśmy wydać z własnych budżetów, a dzisiejsze dofinansowanie pozwoli nam to w 100 procentach zrealizować - wyjaśnia prezes Stowarzyszenia Mariusz Dudziński.


Na konkurs wpłynęło 31 wniosków, z których do realizacji wybrano 22 na łączną kwotę prawie 1 mln zł. Będą one realizowane w 2022 r.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przywrócenie ruchu turystycznego to jedno z większych wyzwań przygranicznych samorządów

14.06.2022, 12:41

Powrót turystów w rejon przy granicy z Białorusią będzie wymagać czasu i nie będzie prosty, ale ważne, że wreszcie będzie taka możliwość - uważają podlascy samorządowcy, którzy liczą na powrót turystów np. w rejon Puszczy Białowieskiej.


Podlaskie stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich otrzymały pieniądze na projekty związane z pszczelarstwem

9.06.2022, 12:48

Warsztaty kulinarne, akcje sadzenia drzew miododajnych i promocja produktów pszczelich. M.in. to zrealizują koła gospodyń wiejskich i organizacje pozarządowe dzięki pieniądzom z podlaskiego urzędu marszałkowskiego. Władze województwa po raz kolejny dofinansowały projekty, których celem jest promowanie pszczelarstwa.


430 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego dla organizacji na projekty promujące zdrowie

7.06.2022, 11:09

430 tys. zł przeznaczył samorząd województwa podlaskiego dla 17 organizacji, które zrealizują różne projekty promujące zdrowie wśród mieszkańców regionu. We wtorek (7.06) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku podpisano umowy w tej sprawie.


Województwo podlaskie otrzyma prawie 1,3 mld euro z UE

1.06.2022, 16:11

Prawie 1,3 mld euro z UE z nowego programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 - czyli o 47 mln euro więcej niż dotąd zakładano - będzie miało województwo podlaskie - poinformował w środę (01.06) na konferencji prasowej marszałek województwa Artur Kosicki.


Maria Andrejczyk może stracić szansę na nagrody przyznawane przez Urząd Marszałkowski

1.06.2022, 10:24

Zdaniem wojewody podlaskiego nagrody pieniężne przysługują tylko sportowcom, którzy mieszkają w województwie podlaskim, a oszczepniczka niedawno przeniosła się do Finlandii.


Prawie 1,5 mld zł dostanie Podlaskie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych [lista]

30.05.2022, 14:57

Prawie 1,5 mld zł dofinansowania łącznie dostaną samorządy w Podlaskiem w ramach drugiej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Ponad połowa wniosków dotyczyła inwestycji drogowych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok