Radio Białystok | Wiadomości | Władze UwB ogłosiły przetarg za zaprojektowanie i budowę budynku nauk humanistycznych w kampusie

Władze UwB ogłosiły przetarg za zaprojektowanie i budowę budynku nauk humanistycznych w kampusie

4.07.2022, 15:06, akt. 15:15

Ogłoszono przetarg za zaprojektowanie i budowę budynku nauk humanistycznych w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 27 lipca – wynika z ogłoszenia przetargowego.

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew


Będzie to kolejna inwestycja w działającym od kilku lat kampusie UwB, gdzie oprócz kilku wydziałów swoje siedziby ma też m.in. uniwersytecka biblioteka i obserwatorium astronomiczne.

Rozbudowę kampusu o budynek nauk humanistycznych władze uczelni zapowiadały jakiś czas temu, a rozpoczęcie inwestycji uzależniały od pozyskania pieniędzy. Udało się je uzyskać m.in. z Ministerstwa Edukacji i Nauki – informowała uczelnia na początku roku akademickiego. Władze UwB oceniają, że inwestycja wstępnie ma kosztować ok. 73 mln zł.

Budynek nauk humanistycznych ma powstać w trybie zaprojektuj – zbuduj – wynika z ogłoszenia przetargowego na platformie zamówieniowej UwB. W ramach przetargu ma być przygotowana dokumentacja projektowa m.in. z projektami technicznymi i wykonawczymi, a także uzyskany wniosek na budowę i sama budowa. Przetarg zakłada też zapewnienie nadzoru autorskiego.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 27 lipca, wtedy też nastąpi ich otwarcie.

Jak wynika z harmonogramu inwestycji i wzoru umowy, od podpisania umowy inwestycja ma być gotowa w ciągu 1020 dni, czyli blisko w ciągu dwóch lat i ośmiu miesięcy.

Rektor uczelni, prof. Robert Ciborowski, informował wcześniej, że pieniądze na budowę mają pochodzić w jednej trzeciej z wkładu własnego, a w dwóch trzecich z funduszy Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Budynki, w których są wydziały nauk humanistycznych, zostały wystawione na sprzedaż. Uczelnia w maju ogłosiła przetarg na sprzedaż gmachu przy placu NZS 1 w Białymstoku (tzw. dom partii) i położonego w sąsiedztwie budynku przy ul. Liniarskiego 3.

Jak poinformował w poniedziałek zastępca kanclerza UwB Wojciech Pilichowski, do przetargu na sprzedaż tych nieruchomości wpłynęły cztery oferty. Dodał, że do negocjacji zostali zaproszeni inwestorzy, którzy złożyli trzy najwyższe.

Uczelnia wystawiła też na sprzedaż Dom Pracy Twórczej w Szczecinowie (woj. warmińsko-mazurskie). Jednak – jak poinformował – Pilichowski – w tym przetargu nikt nie złożył oferty.

Kampus UwB otwarto w 2015 r., ale zajęcia odbywały się tam już w 2014 r. To największa inwestycja w dziejach uczelni. Koszt budowy i wyposażenia obiektów w nowoczesny sprzęt to blisko 250 mln zł, w większości sfinansowany z funduszy unijnych. Siedziby mają tam m.in. wydziały matematyki, fizyki, biologii i chemii oraz instytut informatyki. W ubiegłym roku roku w kampusie otwarto też uniwersytecką bibliotekę. Powstało też obserwatorium astronomiczne.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ośmiu naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku odebrało tytuły ambasadora uczelni

30.06.2022, 19:52

To osoby, które od lat znakomicie promują uczelnię swoimi dokonaniami, postawą i autorytetem. Ośmiu naukowcom wręczono w czwartek (30.06) tytuły "Ambasadora Uniwersytetu w Białymstoku".


Jubileusz 35-lecia istnienia Wydziału Ekonomii i Finansów UwB

27.06.2022, 13:54

Jubileuszowy tort, a także konferencja, wykład i debata - tak w poniedziałek (27.06) uczczono 35-lecie istnienia Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku.


Profesor Leon Tarasewicz doktorem honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku

22.06.2022, 16:19

Profesor Leon Tarasewicz, ceniony w świecie malarz pochodzący w województwa podlaskiego, otrzymał w środę (22.06) tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku. To 21. tytuł doktora honoris causa nadany przez tę uczelnię.


Prof. Adam Jamróz doktorem honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku

2.06.2022, 14:05

Prawnik i politolog, pierwszy rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Jamróz otrzymał w czwartek (2.06) tytuł doktora honoris causa tej uczelni. To dwudziesty tytuł doktora honoris causa nadany przez Uniwersytet w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
KINO PLENEROWE, MŁODZI WIRTUOZI

REKLAMA
NIETEATR WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCHfot. Katarzyna Turowicz
REGION
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gryźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok